Bayern, pazi se: Petarda Dortmunda

Bundesliga 14. sij 202222:47 > 23:03 0 komentara
Sportklub

Nogometaši Borussije Dortmund pobijedili su u derbiju 19. kola njemačkog prvenstva na svom stadionu četvrtoplasirani Freiburg s 5-1 (3-0) i približili se vodećem Bayerna na svega tri boda.

Pred samo 750 gledatelja na Signal Iduna Park stadionu koji prima 82.000 , Belgijanac Thomas Meunier (14, 29) je dva puta zabio za Borussiju u prvih pola sata.

Neposredno prije poluvremena na 3-0 povisio je Norvežanin Erling Haaland, koji je potom postigao još jedan gol u 75.minuti, da bi se za konačan rezultat pobrinuo Mahmoud Dahoud (86).

Počasni pogodak za momčad Freiburga postigao je Ermedin Demirovič (61). Za Borussiju je 2022. krenula odlučno i uz dvije pobjede pokazala i dvije lijepe predstave, a samo u prvom poluvremenu žuto-crni su imali čak 12 udarac na gol.

Borussia igra kup utakmicu u utorak sa St. Paulijem, a Bayern u subotu gostuje u šestoplasiranom Kölnu.