Bayern doživio težak udarac pred početak sezone

Bundesliga 12. srp 202117:50 > 18:00
(Photo by Alexandra Beier/Bongarts/Getty Images)

Njemački prvak Bayern iz Muenchena bez jednog od ključnih igrača počet će novu sezonu.

Alphonso Davies zadobio je ozljedu na treningu kanadske reprezentacije. Lijevi je bek potrgao ligamente lijevog zgloba tijekom priprema Kanade za Gold Cup CONCACAF-a.

Davies se vratio u Bayern i prema trenutnim informacijama, van terena bi mogao biti i do dva mjeseca. S obzirom da je i Lucas Hernandez ozlijeđen, a da su ranije klub napustili David Alaba i Jerome Boateng, novi trener Bavaraca Julien Nagelsmann suočit će se s problemima sa krpanjem zadnje linije na početku sezone 2021/22.

Alphonso je prošle sezone za Bayern odigrao 35 utakmica. Bio je stup na lijevoj strani obrane minhenskog kluba, koji je osvojio njemačko prvenstvo. U Ligi prvaka eliminiran je u četvrtfinalu od PSG-a.

Iako je rođen u Gani, Davies se kao nogometaš izgradio u Kanadi za koju nastupa. Iako je bio lud za hokejom na ledu, s vremenom se izgradio kao sjajan nogometaš kojeg odlikuju brzina i dobra kontrola lopte.

Bayern u obranu titule u Njemačkoj kreće 13. kolovoza utakmicom protiv Borussije Moenchengladbach.

Novu sezonu njemačke Bundeslige pratite samo na Sport Klub televiziji.