U Kölnu troje zaraženih, ali normalno se trenira

Bundesliga 1. svi 202021:56 > 22:01
Sebastian Widmann/Getty Images

Njemački Koln objavio je danas da je u klubu troje pozitivnih na koronavirus.

Klubovima u Bundesligi je trenutno dozvoljen trening u manjim grupama i bez kontakta, kako propisuju mjere zaštite, a svi zaoslenici testiraju se redovito na Covid-19.

Ti testovi pokazali su kako je u Kolnu troje pozitivnih na koronavirus. Iako se zbog privatnosti ne otkriva o kome se točno radi, mediji u Njemačkoj nagađaju da su u pitanju fizioterapeut i dvojica nogometaša.

“Troje ljudi je pozitivno, ali svi su bez simptoma”, navodi se u priopćenju kluba.

Ipak, svejedno u klubu panike nema. Zaraženi se ući u 14-dnevnu karantenu kod kuće, dok svi ostali nogometaši nastavljaju sa treninzima prema protokolu i pod nadzorom medicinske službe.

Većina klubova u Njemačkoj sljedećeg tjedna planira početi sa treninzima u koje bi bili uključeni svi igrači.