Bayern novom pobjedom povratio vrh Bundeslige

Bundesliga 26. lis 201918:08 > 18:10
Alex Grimm/Getty Images

U turbulentnoj utakmici Bayern je pobjedom ponovno zasjeo na vrh prvenstvene ljestvice

Bayern Nike Kovača u 9. kolu Bundeslige slavio je s 2-1 na Allianz Areni protiv UnionBerlina. U turbulentnoj utakmici Bayern je pobjedom ponovno zasjeo na vrh prvenstvene ljestvice gdje će ostati barem do nedjelje kada svoje oglede imaju Borussia Mönchengladbach i Wolfsburg.

Bayern je poveo preko Pavarda u 13. minuti, a na 2-0 prednost je povisio Lewandowski u 53. Sjajni Poljak je tako stigao do 13. pogotka ove sezone čime uvjerljivo vodi na listi strijelaca ispred Tima Wernera koji ima ‘samo’ šest golova.

Union je vrlo brzo imao šansu za izjednačenje kada je u 58. minuti Andersson postavio loptu na bijelu točku, ali je penal promašio. Ipak, Berlin je stigao do počasnog gola u 86. minuti iz novog penala kojeg je realizirao Polter.

Ivan Perišić igrao je do 76. minute kada ga je zamijenio Tolisso, igrač koji se prošli vikend srušio na travnjaku i zbog kojeg je Kovač zaustavio trening u brizi da mu se nije dogodio srčani udar.