Arsenal raspucan pred Liverpool, Mourinho šokiran u Rimu

Europa 6. lis 202223:31 > 23:31 0 komentara
Nick Potts via Guliver Images

U susretu 3. kola B skupine Europske lige Rennes je pobijedio kijevski Dinamo 2-1, dok je u susretu skupine C Real Betis na gostovanju porazio Romu identičnim rezultatom...

Nakon prvog dijela odigranih utakmica, u kasnijem večernjem terminu Rennes je do pobjede protiv ukrajinskog sastava stigao u 89. minuti golom Desirea Douea.

Francuski sastav je poveo u 23. minuti preko Martina Terriera na asistenciju Aminea Gouirija. Izjednačio je Viktor Cigankov u 33. minuti, a pobjednički gol Doue je zabio u 89. minuti.

Hrvatski veznjak Lovro Majer igrao je za Rennes do 64. minute. U osmoj minuti je imao lijepu priliku, no pucao je pored gola. Do pogotka je mogao i u 27. minuti, pucao je s ruba kaznenog prostora, ali ponovo neprecizno.

U drugom susretu iz skupine Fenerbahče je pobijedio AEK Larnacu 2-0 golovima Michyja Batshuayia (26) i Rafaila Mamasa (80-ag). Na ljestvici vode Rennes i Fenerbahče sa po sedam, bodova, AEK ima tri, a Dinamo 0.

Arsenal je u susretu 3. kola A skupine pobijedio Bodo/Glimt 3-0. Golove su zabili Eddie Nketiah (23), Rob Holding (28) i Fabio Vieira (85) i tako napunili ‘Topnike’ samopouzdanjem uoči derbija s Liverpoolom u Premier ligi u nedjelju 9. listopada. U prvom susretu iz ove skupine PSV Eindhoven je na gostovanju porazio Zurich čak 5-1.

U skupina G Qarabag je na gostovanju deklasirao Olympiakos sa 3-0. Sve najvažnije dogodilo se u posljednjih 20-tak minuta. Gosti su poveli u 68. minuti golom Kwabwena Owusua, Marko Vešović je u 82. zabio za 2-0, a pobjedu gostiju potvrdio je Ramil Šejdajev u 86. minuti. Šime Vrsaljko je odigrao cijeli susret za grčki sastav koji je upisao i treći poraz, dok je Filip Ozobić kod gostiju ušao u sudačkoj nadoknadi.

U drugom dvoboju Freiburg je golovima Daniela-Kofia Kyeraha (48) i Vincenza Grifa (72) porazio Nantes sa 2-0. Freiburg vodi na ljestvici s devet bodova ispred Qarabaga (6), Nantesa (3) i Olympiakosa (0).

U derbiju kola skupine C Real Betis je na Olimpicu iznenadio Romu pobjedivši 2-1. Paulo Dybala je u 34. minuti iz jedanaesterca doveo domaćine u vodstvo, izjednačio je Guido Rodriguez (40), a pobjedu gostima donio je Luiz Henrique u 88. minuti. U prvom dvoboju HJK i Ludogorec su odigrali 1-1.

Gosti su poveli u 10. minuti preko Matiasa Tissere, izjednačio je Perparim Hetemaj u 55. minuti. Simon Sluga nije branio za goste. Na ljestvici vodi Betis s devet bodova, Ludogorec ima četiri, Roma tri, a HJK je na nuli.

SKUPINA A
Zurich – PSV Eindhoven 1-5 (Okita 87 / Vertessen 10, 15, Gakpo 22, 55, Simons 35)

Arsenal – Bodo/Glimt 3-0 (Nketiah 23, Holding 28, Vieira 85)

LJESTVICA:
1. Arsenal 2 2 0 0 5-1 6
2. PSV Eindhoven 2 1 1 0 6-2 4

3. Bodo/Glimt 3 1 1 1 3-5 4
4. Zürich 3 0 0 3 3-9 0

SKUPINA B
Rennes – Dynamo Kijev 2-1 (Terrier 23, Doue 89 / Cigankov 33)

Fenerbahče – AEK Larnaca 2-0 (Batshuayi 26, Mamas 80-ag)

LJESTVICA:
1. Fenerbahče 3 2 1 0 6-3 7
2. Rennes 3 2 1 0 6-4 7

3. AEK Larnaca 3 1 0 2 2-4 3
4. Dynamo Kijev 3 0 0 3 2-5 0

SKUPINA C
HJK – Ludogorec 1-1 (Hetemaj 55 / Tissera 10)

Roma – Real Betis 1-2 (Dybala 34-11m / Rodriguez 40, Henrique 88)

Malmo – Union Berlin 0-1 (Becker 68)

Braga – Union St-Gilloise 1-2 (Ruiz 49 / Nilsson 86, Sykes 90+4)

LJESTVICA:
1. Union St-Gilloise 3 3 0 0 6-3 9
2. Braga 3 2 0 1 4-2 6

3. Union Berlin 3 1 0 2 1-2 3
4. Malmo 3 0 0 3 2-6 0

SKUPINA E
Omonia – Manchester United 2-3 (Ansarifard 34, Panagiotou 85 / Rashford 53, 84, Martial 63)
Šerif – Real Sociedad 0-2 (Silva 53, Mendez 62)

Sturm Graz – Lazio 0-0
Midtjylland – Feyenoord 2-2 (Isaksen 54, Juninho 85 / Szymanski 23, Kokcu 45-11m)

LJESTVICA:
1. Feyenoord 3 1 1 1 10-6 4
2. Midtjylland 3 1 1 1 7-4 4
3. Lazio 3 1 1 1 5-7 4
4. Sturm Graz 3 1 1 1 1-6 4

SKUPINA G
Freiburg – Nantes 2-0 (Kyereh 48, Grifo 72)
Olympiakos – Qarabag 0-3 (Owusu 68, Vešović 82, Šejdajev 86)

LJESTVICA:
1. Freiburg 3 3 0 0 7-1 9
2. Qarabag 3 2 0 1 7-2 6
3. Nantes 3 1 0 2 2-6 3
4. Olympiacos 3 0 0 3 1-8 0

SKUPINA H
Monaco – Trabzonspor 3-1 (Ben Yedder 14, 45+2-11m, Disasi 55 / Bakasetas 72)
Crvena zvezda – Ferencvaroš 4-1 (Kanga 27-11m, 60, Mitrović 35, Katai 51 / Zachariassen 71)