Zubac odličan u pobjedi nad Wolvesima, Dallasu derbi Teksasa

Košarka 4. stu 20218:24 > 8:32 0 komentara
AP Photo/Ringo H.W. Chiu

Noć sa srijede na četvrtak ponudila je pregršt zanimljivih dvoboja u NBA-u.

Hrvatski centar Ivica Zubac postigao je 10 koševa u pobjedi LA Clippersa na gostovanju kod Minnesota Timberwolvesa 126:115, drugoj uzastopnoj i trećoj u sedam utakmica nove NBA sezone.

Nakon što je protiv Oklahoma Cityja kumulativno u igri bio jedva jednu četvrtinu, ovaj put je na parketu proveo skoro pune tri. Igrao je 34 i pol minute, pogodio četiri od pet pokušaja iz igre i oba slobodna bacanja, uhvatio šest skokova, podijelio dvije asistencije te imao po jednu blokadu, osvojenu i izgubljenu loptu.

Paul George je postigao 32 koša i bio je prvo ime utakmice,  dok je Reggie Jackson zabio 29 uz sedam od devet pogođenih trica.

Wolvese je predvodio prošlogodišnji prvi izbor drafta Anthony Edwards s 28 koševa, a Towns je zabio 18 uz 11 skokova.

Noćas je igran i teksaški derbi u kojem je Dallas kao gost svladao San Antonio 109:108. Prvo ime Mavsa ovog puta je bio Jalen Brunson s čak 31 košem i 10 skokova, dok su Dončić i Tim Hardaway Jr. zabili po 23 koša.