Zadar u neizvjesnoj završnici srušio Cibonu!

Hrvatska 28. tra 202120:07 > 20:10
Maurizio Gambarini/picture-alliance/dpa/AP Images

U zaostalom susretu prvenstva Hrvatske za košarkaše igranom u srijedu Zadar je kao gost svladao Cibonu sa 80:78 (19:28, 19:18, 17:13, 25:19).

I prije ovog susreta Zadar je imao osiguranu prvu poziciju pred doigravanje, dok je Cibona bila potrebna pobjeda kako bi stigla nadomak drugoj poziciji nakon ligaškog dijela. Cibona je bolje otvorila dvoboj, izgradila prednost od 11 razlike u prvoj četvrtini te bila u stalnom vodstvu sve do četiri minute prije kraja. Tada je Zadar serijom 10:0 došao do prednosti 72:70 te se ušlo u neizvjesnu završnicu.

Kod rezultata 78:78 Drežnjak je napravio prekršaj na Mavri 24 sekunde prije kraja, a zadarski razigravač je pogodio oba slobodna bacanja i doveo svoju momčad u vodstvo 80:78. Potom je Cibona imala puni napad za produžetak ili pokušaj trice za pobjedu, loptu je predugo držao Gnjidić, da bi ona samo dvije sekunde prije isteka vremena stigla do Radovčića koji je morao šutirati s četiri metra te nije bio precizan.

Dominik Mavra sa 16 i Jure Planinić sa 14 koševa bili su najefikasniji kod Zadra, dok je Roko Prkačin ubacio 18 poena za Cibonu.

Zadar je na vrhu ljestvice s omjerom pobjeda i poraza 28-4, dok je Cibona druga sa 25-7, no opasno joj prijeti treći Split sa 24-7. U slučaju da Cibona i Split završe natjecanje s istim omjerom u prednosti je Split jer je pobijedio u sve tri međusobne utakmice.