Split na Ciboninu odbijenicu odgovorio uvjerljivim slavljem

Hrvatska 18. svi 202119:50 > 20:29
KK Split/Ivica Čavka

Košarkaši Splita došli su do pobjede protiv Cibone u prvoj utakmici polufinala Prvenstva Hrvatske.

Nakon trzavica Splita i Cibone posljednjih dana nakon što klub iz Savske nije htio odgoditi drugu polufinalnu utakmicu s petka na subotu, Karakaševa momčad u prvoj je utakmici slavila 95:80.

Sljedeća utakmica na rasporedu je u petak, a dan prije Split igra majstoricu za ostanak u ABA ligi protiv sarajevskih Sparsa.

Bez obzira na izostanak ozlijeđenog Prkačina gosti su bolje otvorili susret, u 13. minuti imali su +9 (33-24), a na kraju prve četvrtine +5 (27-22).

Splićani su u drugoj dionici serijom 11-2 izjednačili na 35-35, a do kraja poluvremena i došli do vodstva 47-44. No, ključnim se pokazala treća četvrtina koju je Split dobio sa 30-19, a potom u posljednjoj dionici “Žuti” su mirno priveli susret kraju.

Kod Splita najefikasniji su bili Marko Luković sa 18 koševa, Marin Marić sa 17 koševa i šest skokova, te Ivan Perasović i Toni Perković sa po 13 koševa.

Suparnički sastav predvodili su Darko Planinić i Ivan Novačić sa po 13 koševa, te Mateo Drežnjak sa 12 koševa.