Mirotić 'prestrašio' konkurenciju u prvom kolu ACB lige

Španjolska 28. ruj 201923:25 > 23:26
(Photo by Gary Dineen/NBAE via Getty Images)

Započelo je španjolsko košarkaško prvenstvo, a pogledi su bili usmjereni prema dvoboju Barcelone i Obradorija.

Turkish Airlines EuroLeague

Ove sezone sportska Europa neće razgovarati samo o nogometašima Barcelone, njihovi kolege iz košarkaškog dijela sportskog društva jedni su od favorita za sve što se može osvojiti.

Barcelona je odlično kupovala, a posebno se to odnosi na Nikolu Mirotića koji je doveden za rekordan ugovor u europskoj košarci, navodno oko 35 milijuna dolara za pet godina vjernosti. Dojučerašnji član Milwaukee Bucksa, pokazao jest kako će biti čovjek od najvećeg povjerenja trenera Pešića. Barca je prvenstvo otvorila pobjedom na gostovanju kod Obradorija (92:86), a Mirotić je zabilježio učinak od 27 poena i devet skokova što je bilo dovoljno da postane MVP kola.

Osim Mirotića, Barcu su ovog ljeta pojačali Cory Higgins, Alex Abrines i Brandon Davis koji će biti i nositelji momčadi. Novi ugovor dobio je i Ante Tomić koji je već starosjedioc u Barceloni.