Zubac i Clippersi uzvratili Bogdanoviću i Utahu

NBA 20. velj 20219:08 > 9:15

Košarkaši Los Angeles Clippersa uzvratili su Utah Jazzu za domaći poraz otprije dva dana svladavši ih u petak na svom parketu sa 116-112 te tako prekinuli niz od devet uzastopnih pobjeda trenutačno vodećeg sastava NBA lige.

Bio je to tek drugi poraz Jazza u posljednje 22 utakmice.

Clippersi su tricom Beverleya poveli sa 107-94 dvije i pol minute prije kraja te se činilo kako je susret riješen, no Jazz je uzvratio serijom 13-3 i tricom Mitchella smanjio na samo 110-107 18 sekundi prije isteka vremena. Ipak, domaći igrači su u završnici susreta bili precizni s linije slobodnih bacanja pa sjajni Mitchell svojim tricama nije uspio kompletirati preokret.

Domaće je do pobjede vodio Kawhi Leonard sa 29 ubačaja, Lou Williams je s klupe dodao 19, dok je Donovan Mitchell ubacio 35 koševa za goste kod kojih je hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović za 33:32 minute provedene na terenu ubacio 23 poena (šut za dva 4-6, trica 4-5, slobodna bacanja 3-4) uz po dva skoka i asistencije.

Kod Clippersa dobru rolu, poglavito skakački odradio je hrvatski centar Ivica Ziubac, on je za 17:00 minuta provedenih u igri upisao tri koša (šut za dva 0-2, slobodna bacanja 3-4) uz osam skokova, dvije asistencije i jednu osvojenu loptu.

Usprkos porazu, Jazz je i dalje vodeći u Zapadnoj konferenciji i čitavoj ligi s omjerom pobjeda i poraza 24-6, dok su Clippersi treći na Zapadu i čitavoj ligi sa 22-9, poraz manje uz utakmicu manje imaju drugoplasirani prvaci Los Angeles Lakersi.