Zubac dominirao, Clippersima slavlje u Detroitu

Košarka 14. ožu 20228:08 > 8:08 0 komentara
AP Photo/Ringo H.W. Chiu via Guliver

Ivica Zubac ponovno je imao važnu ulogu u pobjedi svojih LA Clippersa koji su slavili sa 106:102 na gostovanju u Detroitu, a hrvatski reprezentativni centar je za 30 minuta postigao 14 koševa uz 15 skokova te po jednu asistenciju, ukradenu loptu i blokadu.

Clippersi su nadoknadili 18 koševa zaostatka sa sredine druge četvrtine, a kad su na 7:53 minuta prije kraja došli do vodstva, više ga nisu ispustili do kraja utakmice.

Najefikasniji je bio Marcus Morris s 31 košem, a važnu ulogu u završnici imao je Luke Kennard koji je potigao 11 od svojih 16 koševa u završnih osam minuta. Reggie Jackson je bio na rubu “triple-doublea” s 15 poena, devet asistencija i osam skokova.

Kod domaćih se ponovno istaknuo Cade Cunningham s 23 koša, 10 asistencija i devet skokova. Jerami Grant je ubacio 21 poen.

Clippersi su se pobjedom dodatno učvrstili na osmom mjestu ljestvice Zapadne konferencije NBA lige, dok je Detroit sa 18-50 na začelju Istočne konferencije zajedno s Orlandom.

U Bostonu je Dallas predvođen Lukom Dončićem (26 koševa, 8 asistencija, 8 skokova) slavio sa 95:92 čime je prekinuo niz Celticsa od pet uzastopnih pobjeda. Kod Mavericksa Dorian Finney-Smith je ubacio 19, a Spencer Dinwiddie 18 poena. Domaće je s 21 košem i 11 skokova predvodio Jayson Tatum, a Al Horford je ubacio 17 poena.

Dallas je s učinkom 42-26 na petom mjestu i u ‘mrtvoj utrci’ s Utah Jazzom (42-25). Boston je sa 41-28 na petom mjestu, s dva poraza više od četvrtoplasiranog Chicaga (41-26). (H)