Vratio se Irving, Dirku umirovljen dres

Košarka 6. sij 20229:38 > 10:15 0 komentara
AP Photo/Adam Hunger

Dosta uzbudljivo bilo je noćas u NBA ligi, posebice u Indiani i Dallasu.

Kyrie Irving imao je uspješan ovosezonski debi za Brooklyn Netse, koji su u trećoj četvrtini gubili sa 19 koševa razlike ali su na kraju u gostima slavili protiv Indiana Pacersa sa 129-121. Irving, koji ne može igrati domaće utakmice jer nije cijepljen, upisao je 22 poena, od čega 10 u zadnjoj četvrtini. Ipak, najveći doprinos pobjedi Netsa dao je Kevin Durant sa 39 koševa, a James Harden ubacio je 18.

Domaćine su predvodili Domantas Sabonis i Lance Stephenson. Sabonis je ostvario triple-double, 32 poena, 12 skokova i 10 dodavanja, a Stephenson je susret završio sa 30 koševa.

Dallas Mavericksi su na domaćem terenu dobili Golden State Warriorse 99-82, a predvodio ih je Luka Dončić sa 26 koševa, 7 skokova i 8 asistencija. S druge strane Stephen Curry nije mogao pronaći rješenja za obranu domaćina, pa je postigao samo 14 poena, ali uz katastrofalan šut (5-24), a pogodio je samo jednu tricu iz 9 pokušaja.

Dodajmo kako je i nekadašnjm njemačkom košarkašu Dirku Nowitzkom umirovljen dres s brojem 41.

Philadelphia je ostvarila petu pobjedu u nizu nakon što je u gostima svladala Orlando Magic sa 116-106, a ponovno je odličnu partiju pružio Joel Embiid sa 31 košem, dok je Seth Curry dodao 20 poena i 12 asistencija.

Bez bolesnog Giannisa Antetokounmpa prvaci Milwaukee Bucksi su kod kuće izgubili od Toronto Raptorsa 111-117. Gosti su imali četvoricu raspoloženih igrača, a predvodio ih je Pascal Siakam sa 33 koša, što mu je ovosezonski rekord. Gary Trent Jr. i OG Anunoby zabili su po 22 poena, a Fred VanVleet dodao je 19. Khris Middleton sa 25 koševa bio je najbolji kod Milwaukeeja.

Boston Celticsi su na svom terenu poraženi od San Antonio Spursa sa 97-99, iako su imali minutu u pol za preokret. San Antonio je vodio  99-95 minutu i pol do kraja, no Jaylen Brown je dvije sekunde prije isteka vremena promašio polaganje.

Nakon povratka iz zdravstvenog protokola Dejounte Murray je za Spurse ubilježio 22 koša, 12 asistencija i 9 skokova. Derrick White i Devin Vassell ubacili su po 17.

Bostonove strijelce predvodio je Jaylen Brown sa 30 koševa, a Jayson Tatum dodao je 19.