Što želi Kevin Durant?

Košarka 6. srp 202210:41 0 komentara
Brad Penner-USA TODAY Sports via Guliver Images

Samo godinu dana nakon što je potpisao četverogodišnji ugovor s Brooklyn Netsima, Kevin Durant zatražio je trade.

Kevin Durant jedan je od igrača koji je proteklih godina izazvao podosta podjela među NBA fanovima. Mnogi se pitaju, što zapravo želi Kevin Durant?

Oklahomu je napustio s jednim nastupom u finalu, a 2016. godine odlučio je pojačati momčad Golden State Warriorsa koja je samo nekoliko tjedana prije njegova dolaska izgubila finale od Clevelanda nakon što su upropastili vodstvo od 3-1, a prije toga su postavili novi rekord regularne sezone s omjerom 73-9.

Dvije uzastopne sezone bio je najbolji igrač Warriorsa, zaradio je dva prstena prvaka i dvije titule MVP-a finala. Međutim, Durant je nakon drugog naslova ponovno počeo osjećati nezadovoljstvo te je odustao od opcije za produženjem ugovora odabravši Brooklyn Netse za iduću destinaciju.

AP Photo/Matt Slocum via Guliver
ŠTO ZAPRAVO ŽELI KEVIN DURANT?

Izvan parketa, Durant je više nego uspješan poslovni čovjek sa zaradom koja višekratno premašuje ono što godišnje zaradi od NBA ugovora. Prema informacijama koje je nedavno objavio poslovni časopis Forbes, Durant će vrlo brzo postati milijarder. Stoga je jasno da su njegovi interesi već sada u velikoj mjeri izvan NBA parketa.

No, postoji ovdje dublja pozadina koju je za sada teže dokučiti. Je li samo riječ o postepenoj tranziciji na drugu karijeru ili Durant traži neki novi smisao u svom NBA životu? Nećemo jasno ulaziti u psihoanalizu, niti imam ikakvu stručnost u tom pogledu, međutim Durantovo sve češće predomišljanje, pa sve izraženiji sukobi s bivšim igračima putem društvenih mreža sugeriraju da je KD zapravo nagazna mina za svakog budućeg poslodavca.

NESTVARNI ZAHTJEVI PREMA NETSIMA

Kada je stigao u Brooklyn, Durant je tražio i dobio uvjete kakvih se ne bi posramio niti LeBron James. Ovdje ne govorimo o novcu jer će KD uvijek dobiti maksimalan ugovor. Želio je da mu se u klubu pridruži Kyrie Irving – učinjeno, želio je trenera po izboru, dobio je što je tražio u Steveu Nashu. Čak je osigurao i jedan od najlošijih ugovora za klub u čitavoj ligi kada su Netsi predali već odavno ‘presušenom’ DeAndre Jordanu 40 milijuna dolara.

A sam Durant prošlog je ljeta potpisao ugovor na četiri godine težak 198 milijuna dolara. Međutim, loša prošla sezona u kojoj je Irving propustio najveći dio sezone, a uslijed velikih problema s ozljedama raznih igrača u momčadi, Netsi su odigrali očajan prvi krug doigravanja doživjevši metlu od Boston Celticsa.

AP Photo/David Zalubowski via Guliver
KYRIE IRVING

Nekoliko dana prije početka aktualnog prijelaznog roka, opet se u medijima pojavio Kyrie Irving koji se žalio što nije dobio novi višegodišnji ugovor pa je iskoristio opciju za automatskim produženjem na godinu dana te će u narednoj sezoni zaraditi nešto više od 36 milijuna dolara.

No, Irving više neće igrati u Netsima. Odnos s upravom koja više ne želi tolerirati njegove ekscese je u potpunosti porušen, a već se i naveliko radi na tradeu u Los Angeles Lakerse.

Spajanje Duranta i Irvinga, dvojice igrača koji imaju povijest neslaganja sa suigračima, a itekako su svojeglavi donijelo je Netsima samo pregršt problema. Čak će neki reći da su u klubu jedva dočekali da Durant zatraži trade kako bi ga se riješili.

Za Netse situacija nije kritična, s obzirom na to da je Durant pod višegodišnjim ugovorom imaju se pravo nadati da će u budućem tradeu itekako zaraditi.

A što nakon svega želi Durant? Nakon što je Rudy Gobert završio u Minnesoti za gomilu pickova i igrača, mnogi su skloni vjerovati da bi KD mogao donijeti i više sredstava za Netse. No, to je opasno uvjerenje. Durant sa sobom nosi ‘prtljagu’ i ekipa koja će ga dovesti mora biti spremna na njegova česta predomišljanja i promjene raspoloženja.

Tko kaže da već za nekoliko mjeseci u novom klubu ponovno neće biti sretan? S obzirom na njegovu povijest, to zapravo i nije teško zaključiti.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!