Problem Netsa: Što ako Irving propusti domaće utakmice?

Košarka 6. lis 20218:57 > 9:02 0 komentara
AP Photo/Adam Hunger

Kyrie Irving jedan je od relevantnih NBA igrača koji se protive cijepljenju u skladu s novim pravilnikom lige, a njegov poslodavac Brooklyn Nets suočava se s mogućnošću da jedan od najvažnijih igrača momčadi propusti pola sezone.

Otkada su vlasti u New Yorku donijeli odluku da niti jedan sportaš neće moći sudjelovati u utakmicama koje se igraju u tom gradu ukoliko nije cijepljen, priča se zavrtila oko Kyrieja Irvinga, zvijezde Brooklyn Netsa.

Irving je jedan od notornih teoretičara zavjera u NBA ligi, od dana kada je proklamirao kako je Zemlja ravna ploča pa do čvrstih antivakserskih stavova. Ukoliko Irving doista odluči kako se neće cijepiti, propustit će sve domaće utakmice Netsa u regularnoj sezoni i playoffu kao i dvoboje s lokalnim rivalima Knicksima.

NBA liga i Udruga igrača dogovorili su nedavno kazne za igrače koji se odbiju cijepiti i zbog toga propuste utakmice, u slučaju Irvinga, ostao bi bez 380 tisuća dolara po svakom susretu koji propusti, to se odnosi na 41 domaću utakmicu kao i doigravanje koje će uslijediti. Irvingova plaća za aktualnu sezonu iznosi nešto više od 35 milijuna dolara.

Za sada, iz Netsa stižu pomirljivi tonovi, klub daje podršku svom igraču na način da su mu osigurali relevantnu pomoć u objašnjenju svih nejasnoća kad je riječ o cijepljenju, međutim trenutno ti napori nisu izazvali pozitivnu reakciju kod igrača.

Bit će zanimljivo vidjeti hoće li se u Brooklynu zadovoljiti činjenicom da na jednog od svojih najvažnijih igrača neće moći računati u velikom dijelu sezone, pa i neovisno o tome što ga za propuštene utakmice neće plaćati.

Iz NBA lige nedavno su objavili kako je više od 95 posto igrača cijepljeno.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!