Pelicansi odabrali novog trenera

Košarka 23. srp 20219:18 > 9:18 0 komentara
AP Photo/David Zalubowski

I osma NBA momčad koja je ovog ljeta tražila novog trenera, angažirala je čovjeka koji će voditi momčad predvođenu od senzacije Ziona Williamsona.

Dugogodišnji NBA igrač i kasnije pomoćnik u više klubova, Willie Green dobio je šansu prvi put postati glavnim trenerom jedne momčadi.

New Orleans Pelicansi su koncem protekle sezone raskinuli suradnju sa Stanom Van Gundyjem nakon svega jedne godine, a dvomjesečnu potragu za novim stručnjakom na klupi okončali su izborom Willieja Greena.

Potonji je protekle dvije godine bio defanzivni koordinator u Phoenix Sunsima, pod njegovim vodstvom momčad iz Arizone je netom završene sezone imala šestu najbolju obranu lige. Sličan utjecaj imao je i u tri sezone koje je proveo u Golden State Warriorsima.

Kao igrač, Green je 12 godina proveo u ligi igrajući u dresu Sixersa, Hawksa, Clippersa, Magica te upravo Pelicansa.

Green je osmi trener u povijesti New Orleans Pelicansa.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!