Miami u finale Istoka! A gdje je nestao Harden?

Košarka 13. svi 20228:28 > 8:31 0 komentara
Guliver Images

Košarkaši Miami Heata izborili su finale doigravanja Istočne konferencije NBA lige nakon što su na gostovanju pobijedili Philadelphia 76erse s 99:90 i u seriji na četiri pobjede slavili 4-2.

Ovo je drugi put u posljednje tri sezone da je Miami stigao do finala Istoka, a prije dvije godine su igrali i veliko finale u kojem su izgubili od LA Lakersa s 2-4.

Heat će u finalu Istoka igrati protiv pobjednika serije Milwaukee – Boston. Branitelj naslova Bucksi trenutačno vode sa 3-2, a šesta utakmica je u petak u Milwaukeeju.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Miami je utakmicu odlučio u trećoj četvrtini u kojoj je serijom 19-4 pobjegao na + 16 (68:52) i potom zadražao prednost. Deset minuta prije kraja utakmice gosti su imali 19 razlike (82:63), a pet minuta do kraja i velikih 20 koševa viška (92:72) nakon čega nije bilo dvojbi oko pitanja pobjednika. Sixersi su do kraja tek ublažili poraz.

Goste je do pobjede predvodio Jimmy Butler s 32 poena, osam skokova i četiri asistencije, Max Strus je dodao 20 poena i 11 skokova, a PJ Tucker 12 poena i devet skokova.

“Butler je jedan od vrhunskih igrača. Bio je briljantan tijekom cijele serije. Izazovi postaju sve teži, međutim on nije dozvolio da serija uđe u sedmi susret,” kazao je trener Erik Spoelstra.

Butler je u Miami stigao upravo iz Sixersa 2019. godine.

“Još uvijek ne znam kako smo ga pustili. Volio bih da sam i dalje mogao ići u bitku s njim,” kazao je Joel Embiid, s 20 poena i 12 skokova najbolji igrač u domaćim redovima. Tyrese Maxey je također ubacio 20 koševa, dok je Shahe Milton upisao 15 poena.

Najveći problem domaćina bio je taj što se u drugom poluvremenu ‘ugasio’ James Harden. Nakon 11 poena u prve dvije četvrtine, u posljednje dvije rubrika poeni ostala je na nuli.

“Nažalost, nismo bili dovoljno dobri da bi u ovoj seriji pobijedili Miami,” dodao je trener poražene momčado Doc Rivers.