Mavsi zabrinuti: Hoće li Dončić potpisati ugovor?

Košarka 18. lip 202113:49 > 13:53 0 komentara
Luka Dončić vs Nikola Jokić

Luka Dončić ovog ljeta ima priliku potpisati jedan od najbogatijih ugovora u povijesti NBA lige, a nakon turbulencija u Dallas Mavsima protekla dva dana, mnogi su zabrinuti hoće li mladi Slovenac budućnost vezati za teksašku momčad.

Proteklih 48 sati stvorena je velika zabrinutost među navijačima Dallas Mavericksa. Najprije je nakon 24 godine vjernosti otkaz zaradio Donnie Nelson, predsjednik košarkaških operacija kluba koji je odavno smatran najvažnijim europskim skautom NBA lige u povijesti.

Nelson je ‘stvorio’ velikane poput Nowitzkog, Nasha, prije njih dvojice Šarunasa Marčiulionisa, sve do Luke Dončića s kojim je stvorio poseban odnos. Poznato jest kako je Nelson tražio od vlasnika franšize Marka Cubana draftiranje mladog Giannisa Antetokounmpa 2013. godine što je ovaj odbio. Nelson je inače u Dallas stigao 1998. godine kada ga je u Mavse doveo njegov otac Donnie Sr., jedan od najuspješnijih trenera u povijesti NBA lige.

Iako je prvotna informacija govorila kako je Nelson sam ponudio ostavku, to je kasnije demantirao ukazujući da mu je ipak Cuban uručio otkazno pismo. Dvadeset i četiri sata kasnije, ovoga puta samostalni otkaz potpisao je trener proteklih 13 godina, Rick Carlisle koji je bio povezan s Nelsonom.

UGOVOR OD 200 MILIJUNA DOLARA

Sve se na kraju svodi na pitanje hoće li najveća zvijezda kluba Luka Dončić potpisati novi ugovor ovog ljeta. Dončić je trenutno sa slovenskom reprezentacijom s kojom se priprema za skorašnje OI kvalifikacije, a na novinskoj konferenciji progovorio je o situaciji u Dallasu.

Bilo mi je jako žao kada sam čuo za Donnijev odlazak. Upoznao sam ga još kao klinac, pratio me kroz početak karijere, a na kraju me i draftirao, uvijek smo gajili odličan odnos. No, na kraju ja nisam taj koji donosi ovakve odluke.”

Dončić će ovog ljeta imati priliku potpisati petogodišnje produženje ugovora s Mavsima koje bi mu donijelo 200 milijuna dolara. Malo tko vjeruje da neće potpisati takav ugovor.

Inače, Luku i slovensku reprezentaciju možete pratiti u petak od 20 sati na SK1 u drugom prijateljskom susretu protiv hrvatske reprezentacije, dvoboj se igra u Ljubljani.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!