Brekalo igrač utakmice u analizi Gazzette dello Sport

NBA 28. ruj 202110:02 0 komentara
Guliver Images

Josip Brekalo bio je ponajbolji igrač na travnjaku u remiju Torina i Venezije.

Torino je vodio od 56. minute, a pogodak je zabio Josip Brekalo. Konačnih 1:1 postavio je Mattia Aramu u 78. minuti.

Hrvatskom ofenzivcu poklonio se čak i poznati talijanski sportski dnevnik La Gazzetta dello Sport.

“Komarac koji nije prestajao mučiti obranu Venezije. Postigao je gol, ali je i osim toga bio najopasniji igrač Torina”, stoji u tekstu Gazzette, koja ga je ocijenila sa 6.5 i dala mu titulu igrača utakmice.

Gazzetti je hrvatski igrač Torina u naslovu izvještaja “Brekalo nije bio dovoljan”, a u dijelu teksta o njegovom golu podnaslovljenom “Brekalov bljesak” piše: “Hrvatski fantazist Torina otvorio je utakmicu golom nakon kontre, nakon čega je Jurić morao s terena izvući svog najopasnijeg igrača. Razlozi su gust raspored i to što Torinu slijedi jedna od utakmica sezone.
“Brekalo je dokazao da je pravi čovjek za veliku utakmicu koja slijedi, gradski derbi s Juventusom.”