Bejzbol legenda kupuje Wolvese

Košarka 14. tra 202116:07 > 16:11 0 komentara
Photo by Matt Sayles/Invision/AP, File

Nakon višegodišnje potrage za novim vlasnikom Minnesote Timberwolvesa, napokon je pronađen čovjek koji će momčad preuzeti od kontroverznog vlasnika Glena Taylora.

Alex Rodriguez jedan je od najslavnijih bejzbol igrača proteklih tridesetak godina, a karijeru je u velikoj mjeri izgradio kao član New York Yankeesa s kojima je 2009. godine osvojio i naslov prvaka, tzv. World Series.

Rođeni Njujorčanin u karijeri je samo od ugovora kroz 23 godine igre zaradio 475 milijuna dolara, a sada je dio tog bogatstva odlučio investirati u NBA franšizu iz Minneapolisa. Naime, s partnerom Marcom Loreom postigao je dogovor o kupnji Minnesota Timberwolvesa za iznos koji se procjenjuje na 1,5 milijardi dolara. Aktualni vlasnik, nimalo omiljeni Glen Taylor protekle dvije godine pokušava prodati klub, a u jednom trenutku bio je u pregovorima s legendom kluba Kevinom Garnettom i njegovim investitorima, no nije došlo do dogovora.

Zanimljivost je svakako što novi vlasnici neće odmah preuzeti upravljanje klubom već tek 2023. godine kada će se formalizirati prodaja. Do tada će sudjelovati u radu kluba kao promatrači. Inače, Rodriguez i Lore lani su pokušali kupiti bejzbol momčad New York Mets, no nisu bili uspješni.

Glen Taylor vlasnik je Timberwolvesa od 1994. godine kada je klub kupio za 88 milijuna dolara spasivši NBA franšizu od napuštanja Minnesote, naime jedan od ponuđača namjeravao je klub preseliti u New Orleans. Ipak, Taylor nije zabilježio značajne uspjehe, tek jedan playoff nastup u proteklih 17 godina.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!