Babo stiže u Split, Zubac protiv Šarića za finale

Košarka 19. lip 20218:13 > 8:23 0 komentara
Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports

Bojan Bogdanović i njegov Utah Jazz eliminirani su u drugom krugu doigravanja NBA lige od Los Angeles Clippersa, što znači da će najbolji hrvatski košarkaš biti na raspolaganju Veljku Mršiću na kvalifikacijskom turniru u Splitu za Olimpijske igre.

Los Angeles Clippersi slavili su sa 131:119 protiv Utah Jazza te tako zaključili seriju s 4-2, i to nakon što su prethodno gubili 0-2.

Momčad iz Los Angelesa do pobjede je stigla sjajnom igrom u drugom poluvremenu u kojem su utrpali 81 poen, a pritom primili samo 47.

Do pobjede ih je vodio Mann s 39 poena, dok je George dodao 28, uz devet skokova i sedam asistencija. Zubac je u šest minuta na parketu bio bez učinka.

Jazzerima nije bilo dovoljno 39 poena, devet skokova i devet asistencija Mitchella, dok je Bogdanović ubacio 14 poena uz četiri skoka.

Clippersi su tako izborili finale Zapadne konferencije gdje ih čekaju Phoenix Sunsi Darija Šarića.

Na Istoku će obje serije odlučivati sedma utakmica. Philadephia 76ersi su kao gosti slavili kod Atlanta Hawksa 104:99 te tako izjednačili na 3-3 u seriji.

Do pobjede su ih vodili Curry i Harris s 24, te Embiid s 22 poena, dok je kod Hawksa najbolji bio Young s 34 poena.