Wizardsi stigli Celticse u seriji

NBA 8. svi 20173:11 > 3:41
Rob Carr, Getty Images Sport

Košarkaši Washington Wizardsa savladali su u četvrtoj utakmici polufinalne serije play-offa Istočne konferencije Boston Celticse rezultatom 121:102, pa je u ukupnom skoru došlo do izjednačenja (2:2).

Svako čuva prednost domaćeg terena u seriji Celticsa i Wizardsa. Nakon dvije pobjede Bostona u Massachusettsu (123:111, 129:119) i prve pobjede Washingtona (116:89), ekipa iz glavnog grada SAD je slavila u četvrtoj utakmici, pa se serija vratila na početak (2:2).

Kao i tijekom većeg djela sezone Wizardse je predvodio tandem John Wall – Bradley Beal, koji je na ovoj utakmici bio sjajan. Wall je upisao 27 poena, 12 asistencija, tri skoka i pet ukradenih lopti, dok je Beal bio malo efikasniji. On je imao 29 poena i četiri skoka.

Pratili su ih Otto Porter junior sa 18 poena i osam skokova, Markieff Morris sa 16 poena, deset skokova, pet asistencija i tri ukradene lopte, dok je dvoznamenkast bio i hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović sa 13 poena.

Kod Bostona je najbolji bio playmaker Isaiah Thomas sa 19 poena (5-6 za tri), Terry Rozier je dodao 16 poena i sedam skokova, Kelly Olynyk je ubacio 14 poena, a Al Horford 11 poena.

Iako je u prvoj četvrtini Washington krenuo sigurnije, Isaiah Thomas je u prvih 15 minuta ubacio 17 poena, pa je tijekom druge dionice Boston uglavnom vodio. Play Celticsa je krenuo sa 5/5 za tri, ali je kasnije šutirao samo još jednom, ali neuspješno.

Ključni period na utakmici je, ipak, bila treća četvrtina kada su Wizardsi serijom od čak 26:0 prelomili utakmicu. U tih šest minuta dominacije prevagu na terenu su odnijeli Wall (7p), Porter (4p) i Morris (5p), dok je Boston u tim momentima izgubio čak osam lopti.

Nakon što je Washington do kraja utakmice imao sigurno vodstvo, tenzija nije bilo kao na prethodnoj utakmici, iako je Thomas dobio tehničku grešku u posljednjoj četvrtini.

Slijedeća utakmica u seriji se igra u Bostonu 10. svibnja, a tu utakmicu možete pratiti u izravnom prijenosu na Sport klubu 1 u srijedu od 2 sata nakon ponoći. Pobjednik ove serije će igrati protiv Cleveland Cavaliersa koji su eliminirali Toronto Raptorse (4:0).