NBA tržnica: Paul u Sunse, Westbrook kod Jordana?

NBA 13. stu 202013:17 > 13:18
Alex Goodlett, Getty Images Sport

NBA će sezonu započeti 22. prosinca, a točno mjesec dana ranije klubovi će dobiti dozvolu potpisivati ugovore s igračima.

Kao nikad prije, NBA klubovi morat će u zgusnutom rasporedu potpisivati igrače te trgovati kad je riječ o tradeovima.

Uz gomilu igrača koji će potpisati nove ugovore, nekolicina istaknutih imena potencijalno će promijeniti klub. Dvojac koji se sve češće spominje jest – Chris Paul i Russell Westbrook

Kad je riječ o Chrisu Paulu, nakon jedne, ali sjajne sezone u Oklahomi više je nego izvjesno da će doći do tradea. Thunder je dobio novog trenera, najmlađeg u ligi, 35-godišnjeg Marka Daigneaulta što dovoljno sugerira kako će OKC krenuti u restrukturiranje momčadi. Klub je napustio Danilo Galinari nakon isteka ugovora, a sve se glasnije spominje i trade izvrsnog Dennisa Schrödera kojeg žele Los Angeles Lakersi. Za Paula koji je u 36. godini života više nema mjesta u Oklahomi, a obzirom da je jedan od najbolje plaćenih igrača lige s plaćom od 41,3 milijuna ove te zaključno s ljetom 2022. godine, 44 milijuna dolara, jasno jest da u OKC-u žele nešto i zaraditi.

Paul je dokazao protekle sezone kako je i dalje vrlo kvalitetan igrač te zasigurno može pomoći jednoj ekipi koja traži veteransko pojačanje. Kako su se ovih dana raspisali brojni američki mediji, Phoenix Sunsi otvorili su pregovore za mogućim tradeom. Ne spominje se tko bi mogao otići na drugu stranu, no Sunsi imaju dovoljno prostora pod salary capom da absorbiraju Paulovu plaću. Sam CP3 nedavno je, spominje se, govorio kako bi želio karijeru završiti na nekom od većih tržišta. U nekoj ludoj kombinaciji spominje se čak i povratak u Los Angeles Clipperse, no to je manje izvjesno.

Russell Westbrook proklamirao jest kako želi trade iz Houstona nakon samo jedne sezone. Rocketsi su nakon lošeg nastupa u ovosezonskom playoffu na velikom raskrižju. Klub su napustili generalni menadžer Daryl Morey i trener Mike D’Antoni koji su kreirali sustav igre toliko dominantan proteklih sezona kada su se rušili brojni tricaški rekordi. Rocketsi su nedavno angažirali Stephena Silasa za novog trenera, čovjeka koji do sada nije samostalno vodio jednu NBA momčad, a prikupio je dugogodišnje iskustvo pomoćnog trenera, posljednje u Dallas Mavericksima.

Osim Westbrooka, nezadovoljni su James Harden, PJ Tucker i Eric Gordon. Što se Russella tiče, njegov ugovor istječe tek u ljeto 2023. godine, a jedan je od najbolje plaćenih igrača lige pa njegov ugovor neće biti lako transferirati. Međutim, postoje brojni klubovi koji su itekako zainteresirani, a čini se kako su najveći favoriti New York Knicksi i Charlotte Hornetsi. Knicksi godinama traže pravu zvijezdu koja bi ponovno uzbudila navijačku bazu, a Westbrook svakako spada u tu kategoriju. Hornetsi, pak, imaju ozbiljnih namjera boriti se za doigravanje u novoj sezoni, a za takvo nešto trebat će im jako ime. Ipak, Charlotte nije najbolje posložena momčad i teško je vjerovati da bi isključivo Westbrook mogao postaviti klub na dovoljnu visoku razinu da se bori za playoff.