Leonard nosio Spurse, Cousinsu malo i 37 poena

NBA 28. lis 20167:03 > 7:34
Streeter Lecka/Getty Images

Košarkaši San Antonio Spursa su protiv Sacramento Kingsa ostvarili pobjedu rezultatom 102: 94, po četvrtinama 27:29, 26:28, 23:14 i 26:23. Junak pobjede je bio Kawhi Leonard sa 30 poena, dok je na poraženoj strani Demarcus Cousins zabilježio čak 37.

Ekipa trenera Grega Popoviča je poslije pobjede nad Golden State Warriors u prvom susretu nove sezone, slavila i u Sacramentu, pa sada ima maksimalan učinak 2/0. Kingsi su na skoru 1/1, jer su na otvaranju bili bolji od Phoenix Sunsa.

Spursi su do slavlja stigli sigurnom igrom u drugom poluvremenu uz, na ovom susretu, sjajnog Leonarda, koji je uz 30 poena, imao i tri skoka, pet asistencija i pet ukradenih lopti. Sa 16 poena mu se pridružio Lamarcus Aldridge, koji je imao i pet uhvaćenih lopti, dok su David Lee i Devejn Dedmon upisali po 12. Pau Gasol je imao sedam poena, uz šest defanzivnih skokova, dok je Manu Ginobili ubacio osam poena i udijelio pet asistencija.

U momčadi Sacramenta se isticalo samo jedno ime, Demarcus Cousins sa 37 poena i 16 skokova, šutom iz igre 10-22, za tri poena 3-5 i slobodnim bacanjima 14-16. Iz sjene Cousinsa je samo izašao Rudy Gay sa 17 poena i sedam skokova, i donekle Ben McLemore s deset poena.

Chicago Bullsi su svladali Boston Celticse sa 105: 99, po četvrtinama 30:20, 27:29, 22:24, 26:26. Dvoboj trofejnih momčadi NBA lige je odlučila prva četvrtina koju su s deset razlike dobili Bullsi, dok se u ostatku utakmice vodila egal borba.

Chicago je do prve pobjede u sezoni predvodio Jimmy Butler s 24 poena, Dwayne Wade je ubacio dva manje na debiju za Bullse u rodnom gradu, dok je Taj Gibson ostvario double-double sa 18 poena i deset skokova. Španjolski reprezentativac crnogorskog podrijetla Nikola Mirotić je bio odličan u dresu Bullsa s 15 poena, devet skokova i jednom asistencijom.U redovima Bostona je prednjačio Isiah Thomas sa 25 poena, pratio ga je Avery Bradley s 16, dok je Crawder ubacio 14.

Atlanta Hawks su kao domaćin bili bolji od Washington Wizardsa rezultatom 114: 99, po četvrtinama 29:27, 28:29, 24:24 i 33:19. Millsap je bio i najefikasniji u ekipi Atlante sa 28 poena, sedam skokova i šest asistencija, Hardaway je ubacio 21 poen, a fenomenalan je bio i Dwight Howard s čak 19 skokova (sedam u napadu, 12 u obrani), koji je stigao upisati i 11 poena.

Zanimljivo je da je ovo, kao i Wadeu u Chicagu, bio Howardov debi u dresu Atlante, u gradu u kojem je rođen.

U momčadi Washingtona Markieff Morris je postigao 22 poena, Bradley Beal 13, dok je John Wall ubilježio double-double, sa 12 poena i deset asistencija.

Posljednji susret dana su odigrali Los Angeles Clippersi i Portland Trail Blazersi, a slavila je ekipa iz “grada anđela” sa 114: 106, po četvrtinama 28:27, 30:22, 24:33 i 32:24.Sjajni u redovima Clippersa su bili Blake Griffin i Chris Paul sa po 27 poena, uz koje je Griffin dodao još 13 skokova, dok je Paul ima pet uhvaćenih lopti i asistencija. Marreese Speights je ubacio 15 poena, kao i veteran Jamal Crawford, dok je DeAndre Jordan imao 12 skokova i šest poena.

Damian Lillard je bio najučinkovitiji u Portlandu sa 29 poena i deset skokova, Maurice Harkless je upisao 23 poena, a Mason Plumlee 17 poena.

Atlanta – Washington 114-99

Chicago – Boston 105-99

Sacramento – San Antonio 94-102

Portland – LA Clippers 106-114