'Pippen mi je bio uzor, a onda sam ga upoznao…'

NBA 3. lip 202014:09 > 14:13
Steve Dykes / Stringer

Legendarni argentinski košarkaš divio se Scottieu Pippenu, ali sve je stao onog dana kad su se prvu pit uživo vidjeli

Legenda argentinske košarke Andres Nocioni otkrio je nevjerovatnu priču o čuvenom košarkašu Chicago Bullsa Scottieju Pippenu.

Nocioni je postao član kluba iz Chicaga 2004. godine. Bio je to za njega ispunjen san jer mu je idol bio Scottie Pippen.

Ipak, ubrzo se Argentinac razočarao zbog odnosa kojeg je Pippen imao prema njemu. Bilo je to veliko nepoštovanje.

“Kada sam ga upoznao, moje divljenje prema njemu je nestalo. Upoznao sam ga na zabavi koju su Bullsi organizirali. Prišao sam mu i rekao da mi je on idol, da mi je velika čast što sjedim pored njega, a on se nije ni osvrnuo na to. Nikakav savjet mi nije dao i to me je ‘ošamarilo'”, priča Nocioni i nastavlja:

“Vidio sam da je popio koje pivo više. Dodao sam mu i moje i rekao mu idemo popričati i reci mi što te muči. Samo me pogledao s prijezirom”, istakao je Nocioni.

Argentinac je u NBA ligi pored Bullsa igrao još za Kingse i 76erse, a karijeru je završio sa 10.5 poena po susretu.