'Ajmo prestati gajiti lažnu nadu…'

NBA 24. ožu 202012:46 > 12:50
Euroleague Basketball via Getty Images

Tony Parker, proslavljeni francuski košarkaš i vlasnik Asvela, kaže da bi se tamošnja liga trebala odmah završiti bez proglašenja prvaka i bez ispadanja.

Pandemija koronavirusa nije zaobišla ni Francusku pa su sva natjecanja suspendirana, uključujući i ona košarkaška.

Hoće li ona biti nastavljena, nitko ne zna, a proslavljeni Tony Parker ima jednostavno rješenje i čvrst stav:

– Otkazati sezone, nema prvaka, nema ispadanja pa ajmo se pripremiti za sljedeću sezonu. Svi će imali velike gubitke. Kako sada gledati u budućnost? Klubovima će biti potrebne dvije do tri godine da se oporave od ovoga. Cijela kriza će promijeniti dinamiku sporta, europsku košarku, francusku košarku – jasan je sadašnji predsjednik Asvela.

Nastavak LNB-a za bivšeg razigravača San Antonija nije realan:

– Ajmo prestati gajiti lažnu nadu. Ova sezona neće se nastaviti. Mi smo prvi pustili strance da idu, na tome su mi zahvaljivali i košarkaši ostalih klubova. Najbitnije je sada zdravlje, da ljudi budu s obiteljima. Igračima sad glava nije spremna za košarku. Nema ni treninga. Ne vidim kako bi se sezona mogla nastaviti.

Isto je mišljenje i kad je riječ o Euroligi, u kojoj sudjeluje i njegov klub:

– To je još složenije, jer uključuje sve europske države, a u njima vrijede različita pravila. Tako da je moj odgovor – da. Otkazati i Euroligu – zaključio je Parker.