Clippersi kažnjeni zbog 'skrivanja' Leonardove ozljede

NBA 8. stu 20191:27 > 1:29
Ezra Shaw, Getty Images

Dva susreta je ove sezone Kawhi Leonard propustio uz objašnjenje Los Angeles Clippersa da je njihovom najboljem igraču potreban odmor.

Kawhi Leonard propustio je susret protiv Milwaukee Bucksa i NBA liga je zbog toga, ali i zbog izjave Doca Riversa da je igrač zdrav, kaznila Clipperse novčano sa 50.000 dolara.

Povezano

Ipak, kako piše Adrian Wojnarowski, čini se da nije stvar samo u odmoru već Leonard ima i ozljedu.

“Kawhi Leonard voli svoju privatnost i ne želi da vijest o ozljedi bude javna. Ali, Clippersima je potrebno da ta informacija bude javna kako bi izbjegli kaznu i ispoštovali pravila lige. Doc Rivers želi pružiti podršku svom igraču i zbog toga će klub prihvatiti kaznu”, napisao je Wojnarowski na svom Twitter profilu.

Izgleda da čelnici lige ne vjeruju baš Clippersima na riječ i smatraju da je klub prekršio pravilo da svaka ozljeda igrača mora biti prijavljena.

U obrazloženju izrečene kazne, navedeno je da Leonard ima ozljedu tetive lijevog koljena i da nije prijavljen kao ozljeđen igrač.