Gasi klub! Izgubili 87 razlike, bez koša u četvrtini…

Košarka ostalo 15. velj 201917:03 > 17:05
Christian Petersen, Getty Images Sport

Utakmica košarkaškog prvenstva Kazahstana između lidera Astane i ekipe Atyrau 2 završena je nevjerojatnim rezultatom - 101:14.

Astana je tako došla do 26. pobjede u 26. odigranoj utakmici u domaćem prvenstvu.

Nisu gosti imali milosti prema protivniku u dvorani ‘Avangard’, pa je susret završen sa 87 poena razlike. Peterostruki prvak je u sastavu imao samo dva stranca, s tim što u igru nije ulazio Jeffrey Grossel.

Atyrau 2 u posljednjoj četvrtini nije postigao niti jedan koš. Za 40 odigranih minuta domaći košarkaši su iz igre za dva pogodili samo četiri puta iz 22 šuta, a ubacili su dvije trice od 18 pokušaja.

Dva protivnika sastala su se i u četvrtak, kada je Astana slavila sa 98:41.

U siječanjskim susretima, također je pobijeđivala Astana, ali je Atyrau 2 uspjevao prebaciti 50 poena. Bilo je 109:52 i 104:54.

Inače, Atyrau 2 je filijala ekipe Barsy Atyrau koja se također natječe u prvenstvu Kazahstana, ali sa mnogo više uspjeha.