Karsiyaka je novi prvak Turske u košarci. U seriji koja se igra na četiri dobivene utakmice Karsiyaka je bila bolja od Anadolu Efesa, a u poslednjem, petom susretu, slavili su sa 85:71.
Nakon potpuno izjednačene prve četvrtine, Karsiyaka je pojačala tempo u drugoj dionici pa je na poluvrijeme otišla s tri poena prednosti koja su im puno značila na psihološkom planu.
U trećoj četvrtini prednost Karsiyake išla je i do +17, a Strawberry, Dixon i Palacios su bili igrači na čijim je krilima momčad doslovno letjela po terenu. Ekipa Dušana Ivkovića bila je oslabljena neigranjem Nenada Krstića, ali s obzirom na motivaciju i sjajnu igru Karsiyake vjerojatno ni Krstić ne bi mnogo toga mogao promijeniti u odnosu snaga u ovom susretu.
U posljednjoj četvrtini Efes je malo dodao gas, ali nije to bilo dovoljno za stizanje velike razlike i preokret. Naslov prvaka Karsiyaki nakon 28 godina donijeli su, prije svih Palacios s 22, Strawberry s 19, Dixon s 13 te Gabriel i Dibler sa po 12 poena. Najučinkovitiji u poraženoj ekipi Efesa bili su Perperoglu sa 18, Huertel sa 14 i Lasme sa 11 poena. Dario Šarić je zbog problema s osobnim pogreškama odigrao svega 17 minuta i završio utakmicu s 3 poena i 8 skokova.
Karsiyaka se sada nada da će dobiti posebnu pozivnicu za Euroligu sljedeće sezone jer joj ova titula ne jamči izravan plasman u elitno europsko natjecanje.
Author: sportklub
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC