Dražen Petrović: Život i ostavština košarkaškog Mozarta

Košarka ostalo 22. lis 201616:35 > 16:45
sport klub

Jučer je u prostorijama Muzeja Dražena Petrovića u podnožju Ciboninog tornja održano predstavljanje knjige o košarkaškom Mozartu, Dražen: Život i ostavština košarkaškog Mozarta.

sportklub

Knjiga koja je rađena skoro tri godine i autor je u njoj objavio razgovore sa čak 70 sugovornika. Knjiga je prvotno objavljena u SAD-u, a u izdanju Mozaik knjige hrvatski čitatelji će se imati priliku upoznati s dosad nepoznatim detaljima Petrovićeve karijere iz pera australskog novinara, negdašnjeg igrača i trenera Todda Spehra, koji je biranim riječima govorio o tragično preminulom košarkašu.

“Počeo sam istraživati, razgovarao s mnogim ljudima u Hrvatskoj i napisao knjigu, unatoč tome što je postojala skepsa izdavača jer nisam znao koliko će se u Americi prodavati knjiga o europskom sportašu, ali supruga me podsjetila na to da Amerikanci dugo nisu mislili ni da će neki europski košarkaš moći igrati u njihovoj ligi” – rekao je Spehr na predstavljanju svog uratka.

Što o knjizi misle majka i brat Dražena Petrovića pogledajte u video prilozima.

Iako nije imao priliku pročitati knjigu, bivši suigrač Dražena Petrovića i sam pisac odnosno kolumnist i novinar, Zoran Čutura također smatra da je velika stvar što je stranac napisao knjigu o Mozartu.

Knjiga je u SAD-u objavljena prije godinu i pol dana I unatoč skepsi je dobro primljena. Knjiga se prodaje po cijeni od 99kn, a na 280 stranica čitatelji se mogu upoznati s dosada možda nepoznatim detaljima iz života nikada prežaljenog košarkaškog genija.