Hrvatski centar i MVP u Litvi: Pamtit ću to do kraja života

FIBA Champions league 17. lip 202216:03 > 16:05 0 komentara
Marin Sušić/HKS

Hrvatski centar Ivan Buva više nije član Rytasa.

Buva je proglašen za najkorisnijeg igrača litavskog prvenstva, a sa Rytasom je osvojio i titulu prvaka Litve, prvu od 2010. godine.

„Od prvog dana sam vjerovao da možemo osvojiti titulu“, rekao je Buva u oproštaju od svog kluba i dodao:

„Želim se zahvalti navijačima, naročito na atmosferi koju su pravili na tim posljednjim utakmicama. Pamtit ću ovo do kraja života jer je to bilo nešto što nikada u životu nisam iskusio. Hvala trenerima, suigračima i cijeloj organizaciji sa kojom sam radio. Znam da nisam uvijek bio najlakši za suradnju, ali postali smo prvaci“.

Buva je u Litvu stigao na polovici sezone 2020./2021. Za jednu i pol sezonu je prosječno bilježio 14.9 poena po utakmici u FIBA Ligi prvaka.

Rytas je stigao do osmine finala FIBA natjecanja, ali nije se uspio plasirati u play-off.

U finalu litavskog prvenstva Rytas je svladao Lietkabelis 4-1 u seriji. Buva je proglašen za MVP-a sezone sa 16.5 poena po utakmici, uz 5.7 skokova i jednu asistenciju.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!