Giannis u Ateni izdominirao Španjolce

Košarka 10. kol 202212:06 > 12:07
Stefanos Kyriazis/ipa-agency.nx/Live Media via Guliver Images

U prijateljskoj utakmici u sklopu priprema za nadolazeći Eurobasket Grčka je u Ateni pobijedila Španjolsku uz izvrsnu partiju Giannisa Antetokounmpa...

Grčka je na svom parketu pred oko 15.000 navijača porazila Španjolce 86:70 poslije sjajne prve četvrtine (31:13), a najbolji igrač domaćih očekivano je bio Giannis Antetokounmpo s 31 košem (šut iz igre 11/13), deset skokova i tri asistencije za samo 20 minuta igre.

Tyler Dorsey dodao je 11 poena za Grčku, dok je goste, koji su igrali bez Sergija Llulla, predvodio Willy Hernangomez s 15 poena.

Usprkos velikom zaostatku poslije prve četvrtine, Španjolci su pred kraj treće četvrtine smanjili na samo šest koševa (63:57), međutim tada se Giannis vratio na parket, spojio šest poena bez odgovora i praktički sam prelomio susret.

Grčka i Španjolska igrat će međusobno opet već u četvrtak, ali u Madridu.

Grci su na Eurobasketu u skupini C u Milanu s Hrvatskom, domaćinom Italijom te Estonijom, Ukrajinom i Velikom Britanijom, dok su Španjolci u skupini A (Tbilisi) s Gruzijom, Crnom Gorom, Turskom, Belgijom i Bugarskom.