Zvezda tricom u zadnjoj sekundi došla do pobjede

Euroleague 28. stu 201921:59 > 22:04
KK Crvena zvezda

Košarkaši Crvene Zvezde savladali su večeras u Štark Areni u utakmici 11. kola Eurolige španjolsku Valenciu rezultatom 76:73.

SK

Nakon velike drame vrijedni bodovi ostali su na kontu domaće momčadi koja je bila na rubu poraza, ali se ipak iščupala dobrom završnicom i uz malo sreće došla do pobjede.

Valencia je na poluvremenu vodila četiri razlike, ali uraganom u 3/4 Zvezda je došla i do 11 koševa prednosti pa se činilo kako će bez problema Beograđani osigurati pobjedu iz Kaunasa iz prošlog kola. Međutim, Španjolci se ekspresno vraćaju u posljednjoj četvrtini i pred kraj su poveli te imali nekoliko šansi da zaključe ovu utakmicu. No par šuteva je nesretno iscurilo, a na drugoj strani mirna ruka bila je kod domaćih igrača na crti slobodnih bacanja.

U posljednjih 20 sekundi ušlo se na rezultatu 73:73 a onda je Wright čekao završnicu i na vrijeme uputio tricu koja je preko ruku obrane Valencie ušla u koš za veliko slavlje u Štark Areni. Junak Wright zabio je 19 poena a Lazić je dodao 14. Bojan Dubljević na drugoj strani zabio je 22, a bivši košarkaš Partizana Marinković dodao je 11 za Valenciu.