Veliki hrvatski talent prešao iz Reala u Crnu Goru

ABA League 7. srp 202115:57 > 15:58
Boris Tišma

Supertalentirani hrvatski košarkaš Boris Tišma nastavit će karijeru u novom članu ABA lige – podgoričkom Studentskom centru.

Informaciju je prenio Tišmin agent Miško Ražnatović, a 19-godišnji Zagrepčanin potpisao je višegodišnji ugovor sa klubom koji od sljedeće sezone igra ABA ligu.

Tišmi se predviđa jedna od najviših pozicija na NBA draftu 2022. godine, a od 2015. godine bio je član omladinske akademije madridskog velikana. Drugi dio prethodne sezone proveo je kao posuđen igrač u Betisu iz Seville.

Visok je 205 centimetara, a igra na poziciji niskog krila. Na Europskom prvenstvu za igrače do 16 godine 2018. godine u Srbiji vodio je Hrvatsku do zlatne medalje. U finalu, u kojem je Hrvatska pobijedila Španjolsku, bio je najbolji strijelac sa 24 poena.

Još jedan pokazatelj da je stanje u hrvatskoj košarci daleko od idealnog…