Važna pobjeda Zadra u borbi za ostanak u ABA ligi

ABA League 3. tra 202114:25 > 14:25
Zadar
KK Zadar

U susretu 24. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je na gostovanju u Čačku pobijedio Borac sa 65-61 osvojivši važne bodove.

Bila je to iznimno važna utakmica i za jednu i drugu ekipu kako bi izbjegli kvalifikacije za opstanak u ligi. Borac i Zadar su utakmicu dočekali s istim brojem pobjeda (7), a ekipa iz Čačka imala je jedan poraz više od Zadra. Sada Zadrani imaju  pobjedu više i dva poraza manje.

Prije desetak dana momčad Veljka Mršića je u dvorani Krešimira Ćosića svladala Borac 75-73. Tijekom cijele utakmice Zadar je držao vodstvo ali je protivnik u posljednjoj četvrtini opasno zaprijetio. I ovoga puta gledali smo sličan rasplet.

Zadar je dobio prve tri dionice i u posljednjih deset minuta ušao je sa 10 koševa prednosti (52-42). Nakon minute i pol igre Zadar je imao i +14 (56-42), no odmaćin se vratio i 40 sekundi prije kraja uspio približiti na svega dva koša zaostatka (61-63). Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Justin Carter realiziravši dva slobodna bacanja za konačnih 65-61.

Zadar su do pobjede predvodili Chinanu Onuaku sa 13 koševa, ali i sedam izgubljenih lopti, Aleksandar Bursać sa 11, te Carter sa 10 koševa. Kod Borca najefikasniji su bili Dušan Miletić i Nemanja Todorović sa po 13 koševa.

Zadar je ovom pobjedom skočio na deveto mjesto sa skorom 8-15, dok je Borac stepenicu više (7-17). Split je deseti (8-15), a Cibona na 12. mjestu (7-14).

U vodstvu je Igokea (18-4).