Split poražen u neizvjesnoj završnici

ABA League 11. velj 202222:45 > 22:46
KK Split/Ivica Čavka

Split je u petak kod kuće poražen u utakmici 20. kola ABA lige, bolja je s 83:79 (22:21, 14:13, 21:22, 26:23) bila Cedevita Olimpija.

U izjednačenoj utakmici, Cedevita je s jednim razlike dobila prve dvije četvrtine, treća je s istom razlikom pripala Splitu, a presudila je zadnja četvrtina koju je Cedevita Olimpija dobila s tri razlike.

Najbolji igrač Splita bio je Shannon Shorter sa 19 koševa, pet skokova i sedam asistencija. Pratio ga je Karlo Žganec sa 17 koševa i sedam skokova. Pobjedničku momčad predvodio je Edo Murić sa 17 koševa, dok je Jaka Blažič dodao 14.

Cedevita Olimpija je četvrta sa 27 bodova i omjerom pobjeda i poraza 10-7. Split, kojem je ovo 15. poraz nakon 18 odigranih utakmica, nalazi se na 13. mjestu sa 21 bodom.

U ranije odigranoj utakmici Cibona je s visokih 87-52 u gostima svladala Krku.