UŽIVO LP: Odlični Jug rutinski slavio protiv Spandaua

Vaterpolo 14. pro 202017:43 > 18:51 0 komentara
Triglav liga

Sportklub vam ekskluzivno donosi 58. izdanje vaterpolske Lige prvaka

Kraj utakmice! Jug je upisao uvjerljivu pobjedu protiv Spandaua 13:7 .

29′ Jug se ponovno odvojio na sedam razlike, imali su i dvije prilike otići na devet, ali i ovo će biti dovoljno. Zaista fantastična predstava momaka iz Dubrovnika

Kraj treće četvrtine! Jug vodi šest razlike

21′ Nijemci su poboljšali igru u odnosu na prvih deset minuta i održavaju taj zaostatak od šest razlike, ali teško da mogu naštetiti odličnom Jugu

18′ Vaterpolisti Vjekoslava Kobešćaka su ponovno otišli na sedam razlike

Gotova je druga četvrtina! Jug je fenomenalnom igrom otišao na osam razlike, ali su se Nijemci pred kraj četvrtine malo trgnuli i smanjili na 9:3

14′ Jug igra nestvarno dobro! Vodi 9:1 u prvom kolu 58. izdanja Lige prvaka

Gotova je prva četvrtina! Najbolji hrvatski klub pokazuje klasu protiv njemačkog doprvaka i uvjerljivo vodi nakon prvih osam minuta

8′ Jug vodi 4:1! Ruski reprezentativac Merkulov probio vratara Spandaua i Jug ima veliku prednost na kraju prve četvrtine

4′ Jug je odlično krenuo u ovaj dvoboj, brzo su poveli sa 3:1 i pokazali da su favoriti u ovom dvoboju

UŽIVO: Počela je utakmica

Najbolji hrvatski klub Jug danas od 17:45 otvara novo izdanje Lige prvaka protiv njemačkog Spandaua.

Ove sezone pandemija koronavirusa je izmijenila standardni format natjecanja, pa će tako umjesto 16 klubova sudjelovati njih 12. Tu su dva kluba s naših prostora – dubrovački Jug te crnogorski Jadran Herceg Novi, a uz njih, u Ligi prvaka će sudjelovati Barceloneta, Dinamo Tbilisi, Ferencvaroš, Hannover, Marseille, Olympiakos, Pro Recco, Spandau te Brescija i Ortigia koje su svoj nastup izborile putem preliminarne faze kvalifikacija. Potonji navedeni klub – Ortigia – svoje mjesto među europskom elitom izborio je pobjedom u finalu kvalifikacija protiv zagrebačke Mladosti (9:8).

Navedeni klubovi podijeljeni su u dvije skupine s po šest ekipa, a iz svake skupine po četiri momčadi će proći dalje na “Final Eight”, koji će se odigrati u Hannoveru u prvom vikendu lipnja 2021.

Komentar o izgledima Juga i Jadrana HN, ali i samog formata natjecanja, za Sport Klub je dao izbornik hrvatske vaterpolske reprezentaije Ivica Tucak:

Hrvatski vaterpolski savez

“Jug je uvijek jedna od momčadi od koje se očekuje da bude pri vrhu. Nažalost, ove sezone teško da mogu otići do kraja. Momčad se jako izmijenila, otišli su neki važni igrači, ali tu su novi aduti.

“Jug ove godine nije među glavnim kandidatima za naslov, ali da će svima biti neugodni i da će njihove utakmice završavati unutra pogotka, dva pogotka razlike, u to sam siguran.”

Pogledajte i podcast Sportkluba u kojem su sudjelovali Loren Fatović i Luka Lončar