Vremeplov: Portuglaci do titule preko klasika s Mađarima

Euro 2020 22. lip 202111:33 > 11:35 0 komentara
AP Photo/Thibault Camus, File

Na današnji dan, 22. lipnja 2016. godine, spektakularnu utakmicu u Francuskoj odigrali su Mađarska i Portugal.

Bilo je to u okviru posljednjeg kola skupine F. Mađari su u Lyonu čak tri puta dolazili u vodstvo golovima Gere i dvostrukog strijelca Dzsudzsáka ali su Portugalci preko Nanija i dva puta Cristijana Ronalda uspjeli na koncu izboriti neriješen rezultat (3:3) i zajedno s Mađarima i Islanđanima proći u knockout fazu. Kasnije su osvojili prvenstvo.

Kapetan doprvaka iz 1996.

Miroslav Kadlec, nekadašnji reprezentativac najprije Čehoslovačke, a zatim i Republike Češke, rođen je 22. lipnja 1964. godine. Bio je kapetan svoje zemlje na Europskom prvenstvu 1996. godine u Engleskoj gdje je Češka osvojila drugo mjesto izgubivši u finalu od Njemačke ‘zlatnim golom’ Olivera Bierhoffa u 95. minuti.

Hrubesch za titulu Savezne Republike Njemačke

Rim je 1980. godine bio domaćin šestog Europskog prvenstva na kojem je Savezna Republika Njemačka stigla do svoje druge titule. Ona je 22. lipnja u finalu na stadionu Olimpico pobijedila Belgiju s 2:1. U centru pažnje bio je Horst Hrubesch. Korpulentni centarfor postigao je oba pogotka za Nijemce, u desetoj i 88. minuti. Između njegova dva pogotka, strijelac za Belgiju bio je Rene Vandereycken s bijele točke.