Azpilicueta: Većina je mislila da će Hrvatska pobijediti

Euro 2020 1. srp 202112:38 > 13:43
AP Photo/Martin Meissner

Španjolski nogometaš Cezar Azpilicueta rekao je kako su Španjolci pokazali nevjerojatno zajedništvo i karakter te su zato prošli Hrvatsku u osmini finala.

Nogometaš Chelseaja bio je ponosan na svoju momčad.

Ovo je vrlo čvrsto ujedinjena grupa, a to je vrlo važno, što se pokazalo kad smo počeli gubiti od Hrvatske. Luis Enrique ima istu filozofiju od prve do 90. minute. To se vidjelo protiv Hrvatske, ali na loš način. Kad smo poveli 3:1, prepustili smo im posjed. Prije početka produžetaka trener nam je to naglasio. U drugom dijelu produžetka bili smo dobri, znali smo kako držati loptu i privesti utakmicu kraju. To je naša igra”, podsjetio je Azpilicueta pa priznao da je nakon 90 minuta Hrvatska bila spremnija na pobjedu. Počeli smo primivši gol bez da su nam zapucali, ali znali smo reagirati i izjednačili prije poluvremena. Poveli smo 3:1, ali nas je dostigla mentalna iscrpljenost i nismo se znali nositi s tim. Da ste nakon 90 minuta pitali ljude koji su gledali utakmicu, većina je mislila da će Hrvatska pobijediti. Da, izgledala je bolje, čak i na početku produžetaka, ali završilo je drugačije. Znali smo kako držati loptu i znamo kako je završilo“, rekao je Azpilicueta.