Bezzecchiju odgovara Red Bull Ring

Automoto 8. kol 202113:36 > 13:44
Jan Woitas/picture-alliance/dpa/AP Images

Vozač Sky VR46 momčadi Marco Bezzecchi došao je do prve pobjede ove sezone, nakon slavlja na Velikoj nagradi Štajerske, 10. utrci sezone u Moto2 kategoriji Svjetskog prvenstva.

Talijan je drugu godinu zaredom slavio na Velikoj nagradi Štajerske, a na Red Bull Ringu je upisao šestu pobjedu u karijeri. U Spielbergu je prethodno slavio i u Moto3 kategoriji, ali na utrci koja je vožena kao Velika nagrada Austrije.

Bezzechiju je najbliži bio Aron Canet iz Aspara, koji je bio sekundu iza, a njima dvojici se na podijumu pridružio vozač Marc VDS Racinga Augusto Fernandez.

Vodeći u ukupnom poretku je Remy Gardner koji je danas završio četvrti, a na vrhu je sa 197 bodova. Raul Fernandez ima 162 boda, a Bezzecchi 153.

Svjetsko prvenstvo nastavlja se već sljedećeg tjedna Velikom nagradom Austrije, koja će također biti vožena u Spielbergu na Red Bull Ringu.