Bagnaia do ‘pole positiona’ u Misanu, Quartararo tek 15.

Moto GP 23. lis 202115:15 > 15:15
Guliver Image

Francesco Bagnaia je osvojio 'pole position' pred Veliku nagradu Emilia Romagna u Misanu u MotoGP kategoriji. Ono što budi nadu da će šampionska trka ipak biti neizvjesna je činjenica da će Fabio Quartararo krenuti tek s 15. pozicije

Francesco Bagnaia je na prvom izlasku na stazu postavio vrijeme 1:33.045 i u tom trenutku mu nije bilo ravnog na stazi. Pratio ga je Iker Lecuona. Svi ostali su bili u daleko lošijem ritmu i nisu mogli pairati vozaču Dukatija. On je na kraju s tim vremenom i osvojio ‘pole position’.

U drugom izlasku na stazu je Jack Miller imao dobar krug ali je ipak bio sporiji od klupskog kolege. To je pak bilo dovoljno za drugo mesto. Treće mjesto uzeo je iznenađujuće Luca Marini na samom kraju kvalifikacija. On će prvi put biti u prvom startnom redu u karijeri u MotoGP karijeri. Bit će to i poklon za polubrata Valentina Rossija koji po posljednji put vozi na talijanskom tlu.

Fabio Quartararo je osvojio tek 15. poziciju i nije se uspio plasirati u Q2 po prvi put u svojoj karijeri.

U Misanu slijedi velika borba i možda pred posljednje dvije utrke ipak dobijemo uzbudljivu situaciju. Trenutno Fabio Quartararo ima 52 boda više od Bagnaie i u Misanu može osigurati titulu.

Utrku pratite na SK3 u nedjelju u 14 sati.