Izbor za Auto godine 2022.: Toyota Yaris Cross

Automoto 8. pro 202110:00 > 11:07 0 komentara
Toyota

Automobili u izboru za Auto godine 2022. predstavljeni su u 2021. godini i došli su na naše tržište gdje ih očekuju dobre početne pozicije.

Ovo su automobili koji donose novosti u autotržište, revolucionarna rješenja pojedinih proizvođača, najbolji u svojim kategorijama i klasama. Ovo su automobili kojima će borba za titulu Auta godine pomoći i biti potvrda njihove prednosti pred konkurencijom. Ovo su automobili koji se ističu dizajnom, tehnologijama, inovativnošću, drskošću.

Iz dana u dan na stranicama Sport Kluba predstavljat ćemo automobile koji su ušli u izbor za Auto godine, a svoj glas možete dati ovdje.

TOYOTA YARIS CROSS AG2022

Toyota Yaris Cross dugo je očekivana izvedba Toyotinog subkompaktnog modela. Naime, planirano predstavljanje bilo je u Ženevi 2020. godine. Zbog pandemije odgođeno je i u Europi je tek predstavljen ove godine. I odmah se vidjelo da je to model koji je nedostajao Toyoti. SUV/crossover B segmenta visoke iskoristivosti, simpatičan izgledom, napredne tehnologije, prava Toyota u svakom pogledu dočekan je s oduševljenjem tržišta koje ga je odmah prihvatilo. Benzinac, hibrid ili potpuno električni, Cross uvijek daje ono što od njega očekujete. Okretan, štedljiv, tehnološki napredan, opremljen, Cross model Toyote Yaris karika je koja je nedostajala u gami Toyote na svim tržištima. I upravo je zato kandidat za Auto godine 2022. powered by Bosch car servisi.

Sportklub

Emisiju TV Automagazin pratite na kanalima Sport Kluba premijerno svake srijede.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!