Leclerc do osmog pole positiona u sezoni!

Automoto 10. ruj 202217:21 0 komentara
HOCH ZWEI via Guliver Images

Charles Leclerc osigurao je najbolju startnu poziciju za VN Italije odvozivši najbolje kvalifikacijsko vrijeme ispred Maxa Verstappena i Carlosa Sainza, ali društvo u prvom startnom redu pravit će mu George Russell zbog kazni za Verstappena i Sainza.

Sainz je bio najbrži nakon prvih Q3 pokušaja, ali u drugim pokušajima ga je srušio momčadski kolega Leclerc i drugi puta u karijeri osigurao prvo startno mjesto u Monzi nakon 2019. godine, piše MAXF1.net.

Verstappen je također popravio svoju poziciju u drugom Q3 pokušaju i završio drugi najbrži u kvalifikacijama, ali će startati sedmi zbog uzimanja petoga motora.

Sainz je završio treći najbrži u drugom Ferrariju, ali će startati 18. zbog uzimanja potpuno nove pogonske jedinice dok je Perez završio četvrti najbrži u kvalifikacijama i startat će 14. zbog četvrtoga motora.

Hamilton je završio peti ispred momčadskoga kolege Russella, ali ga očekuje teška utrka s 19. startnoga mjesta dok su Norris i Ricciardo zauzeli sedmo i osmo mjesto iako će startati treći i četvrti nakon kazni za druge vozače.

Gasly je bio deveti najbrži u kvalifikacijama i startat će s petog mjesta ispred Alonsa koji je bio deseti u Q3 jer mu je obrisan jedini dovršeni brzi krug.

Ocon nije uspio proći u Q3 za Alpine i završio je 11. najbrži, 0.068 sekundi iza Gaslyja u AlphaTauriju koji je bio 10. najbrži u Q2, a Bottas je završio 12. najbrži u kvalifikacijama za Alfa Romeo.

De Vries je imao sjajne prve F1 kvalifikacije koje je završio na 13. mjestu iako je pogriješio u svom posljednjem brzom krugu, a 14. je bio Zhou u drugoj Alfi.

Tsunoda je završio 15. u kvalifikacijama, ali zbog kazne zbog promjene pogonske jedinice nije ni vozio u drugom dijelu kvalifikacija.

Latifi je bio najsporiji od vozača koji su zapeli u Q1 sa samo 0.020 sekundi zaostatka za momčadskim kolegom de Vriesom, a iza njega su se smjestila dva vozača Aston Martina Vettel i Stroll na 17. i 18. mjestu.

Vozači Haasa Magnussen i Schumacher bili su najsporiji u kvalifikacijama, a Danac je 12. put u 16 kvalifikacija bio bolji od Nijemca.

Utrku za Veliku nagradu Italije pratite sutra od 15 sati na SK2.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.