Bernie: Primio bih metak za Putina! F1 odmah reagirala

Automoto 30. lip 202213:58 > 14:01
Guliver Images

Bivši prvi čovjek Formule 1 Bernie Ecclestone stao je u obranu predsjednika Rusije Vladimira Putina i njegove invazije na Ukrajinu, na što su reagirali iz vrha Formule 1 i objavili da su takve izjave suprotne vrijednostima sporta.

Ecclestone se ponovno našao na udaru u četvrtak ujutro, kada je pružio podršku Putinu.

“I dalje bih primio metak za Putina. Voioo bih da ne boli, ali bih svakako primio metak za njega”, rekao je Bernie, koji je na pitanje zašto ima takav stav nastavio:

“On je nevjerojatna osoba i radi ono što vjeruje da je ispravno. Nažalost, on je kao mnogi poslovni ljudi, svakako kao ja, svi pravimo greške s vremena na vreme, ali morate napraviti najbolje što možete da biste iz toga izvukli najviše.”

Ecclestone nije stao samo na obrani Putina, već je kritizirao i predsjednika Ukrajine Volodimira Zelenskog jer, kako kaže, ‘nije uspio izbjeći rat’.

“Druga osoba u Ukrajini, koliko razumijem on je komičar i čini se da želi nastaviti baviti se tom profesijom, jer da je razmislio o svemu učinio bi velike napore da razgovara s Putinom, koji je razumna osoba, on bi ga saslušao i mogao bi napraviti nešto povodom toga.”

Nije trebalo puno vremena da bi došlo do reakcija na društvenim mrežama, da bi se potom oglasili i iz Formule 1.

“Komentari Bernieja Ecclestonea su njegovo osobno mišljenje i u potpunoj suprotnosti s modernim vrijednostima sporta”, stoji u priopćenju.

Ovogodišnje prvenstvo Formule 1 se nastavlja ovog vikenda utrkom za Veliku nagradu Britanije na stazi Silverstone, uz prijenos na Sport Klubu.