Billsi briljantni protiv Titansa, Minnesota bez šanse

Američki nogomet 20. ruj 20228:58 > 8:58 0 komentara
Icon Sportswire via Guliver

Buffalo Billsi su još jednom briljantnom igrom potvrdili da ne nose bez razloga epitet prvog favorita za osvajanje naslova NFL prvaka.

Nakon pobjedena gostovanju kod aktualnih prvaka Los Angeles Ramsa, Billsi su u derbiju Američke konferencije kod kuće svladali Tennessee Titanse 41:7, a u centru pozornosti našao se tandem Josh Allen Stefon Diggs.

Allen je utakmicu završio s četiri touchdown dodavanja i 317 jardi kroz zrak, a glavna mu je meta bio Diggs. Sjajni široki primač uhvatio je tri dodavanja u završnici i skupio 12 lopti za 148 jardi.

Kakav je otpor Tennessee pružio samo u prvom poluvremenu. Buffalo je poveo nakon prve akcije kada je Allen pronašao Gilliama za vodstvo od 7:0, no već u sljedećoj akciji Tennessee je odgovorio trčanjem prve zvijezde Derricka Henryja. Nitko nije ni slutio da će to biti jedini bodovi momčadi iz Nashvillea.

Buffalo je do kraja prvog poluvremena došao do deset poena prednosti field golom Bassa, a kasnije i prvim touchdownom Allena i Diggsa. Domaći su na odmor otišli sa 17:7.

U nastavku su na terenu bili samo Billsi. U trećoj četvrtini napravili su seriju od 24:0 i stavili točku na utakmicu. U napadu su briljirali Allen i Diggs, dok je obrana predvođena Von Millerom imala interception koji je pretvoren u touchdown, a to je učinio Matt Milano koji je utrčao u suparničku end zonu za konačnih 41:7.

U drugom susretu večeri izvrsnu formu na startu prvenstva potvrdili su Philadelphia Eaglesi. Prvaci iz 2018. godine nisu ostavili nikakve šanse Minnesoti koju su kod kuće svladali 24:7. Svi bodovi viđeni su u prvih 30 minuta.

Sjajnu utakmicu odigrao je bek Eaglesa Jalen Hurst. Imao je dva trčanja za touchdown, dok je najboljom akcijom na utakmici pasom za 53 jarde u end zoni pronašao Watkinsa. Stigao je do 331 jarde kroz zrak i jednog touchdowna dok je loptu po zemlji nosio 11 puta za 57 jardi i dva touchdowna.

S druge strane, Kirk Cousins ​​bio je potpuno pročitan. Njegova dodavanja su presječena tri puta, a imao je samo jedan touchdown dodavanje Smithu Junioru sredinom druge četvrtine. U drugom poluvremenu obrana Eaglesa zaključala je sva vrata i rutinski sačuvala vodstvo.

U sljedećem kolu Philadelphia gostuje kod Washingtona, dok Minnesota dočekuje Detroit.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.