Mandžukić kao kapetan asistirao u remiju sa šest golova

Serie A 2. velj 201922:20 > 22:27
Emilio Andreoli/Getty Images

Juventus je imao 3:1, no Gervinho je u završnici donio bod gostima.

Mario Mandžukić vratio se na teren te zaigrao prvi put u ovoj godini, a odmah je dobio čast da kao kapetan povede Juventus u 22. kolu Serie A protiv Parme. Nakon ispadanja iz Talijanskog kupa od Atalante 0:3, stara dama nije se uspjela vratili pobjedama jer je završilo 3:3.

Juve je poveo u 36. minuti kada je Ronaldo dosta s(p)retno pogodio za 1:0. U 62. minuti bilo je 2:0, a strijelac je ovog puta bio Rugani, koji je pospremio loptu u mrežu s pet metara.

Parma je nadu vratila u 64. minuti preko Barille, no samo dvije minute kasnije Mandžukić je ubacio s desne strane, a do drugog gola na utakmici stigao je Cristiano Ronaldo.

Za dramu u završnici golom u 74. minuti pobrinuo se Gervinho, a isti je igrač u 93. minuti postavio i konačnih 3:3.

U ranijim utakmicama subotnjeg programa Serie A Empoli i Chievo su odigrali 2:2, a Napoli je s 3:0 dobio Sampdoriju.