Je li moguće: Elf se odrekao tri Bayernova igrača!?

Bundesliga 5. ožu 201915:01 > 15:01
Getty Images/Alexandra Beier

Izbornik njemačke reprezentacije Joachim Löw, pomoćni trener Markus Sorg i menadžer nacionalnog tima Oliver Bierhoff u utorak su otputovali u München kako bi se sastali s igračima Bayerna, inače članovima reprezentacije - Boatengom, Hummelsom i Müllerom.

List Bild izvijestio je da Löw trojici Bavarca osobno želi priopćiti da nastavak aktivnosti u reprezentaciji planira bez njih.

Nakon debakla na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, kada Nijemci nisu prošli grupnu fazu, raspravljalo se o tome u kojim segmentima treba doći do promjene kako bi se vratili dobri rezultati.

Neki, poput Michaela Ballacka, smatrali su da je Löw taj koji je trebao podnijeti ostavku nakon Mundijala, ali je bilo i mnogo onih koji su podržali 59-godišnjaka pa na njegovoj poziciji zaista nije došlo do promjene.

Odgovorni iz saveza rješenje su očigledno pronašli u promjenama u ekipi pa će 30-godišnji Boateng i Hummels te 29-godišnji Müller vjerojatno biti zamijenjeni mlađim kolegama.

No, to ne znači da će Elf ostati bez podrške igrača iz svog najjačeg kluba – daleko od toga, čak i uz otpisivanje spomenutog trojica, u reprezentaciji bi ostalo najmanje pet igrača Bayerna – Neuer, Süle, Kimmich, Goretzka i Gnabry, koji je s klubom upravo produljio ugovor do 2023. godine.