Zubac nadigrao Bogdanovića, strašan preokret Netsa

NBA 20. ožu 20197:26 > 7:27
Harry How/Getty Images

Ivica Zubac i Los Angeles Clippersi svladali su Indianu u kojoj je Bojan Bogdanović odigrao vrlo dobru utakmicu, no uz treći uzastopni poraz. Brooklyn Netsi ostvarili su jedan od najimpresivnijih preokreta sezone na krilima D'Angela Russella.

Clippersi su početkom posljednje četvrtine poveli 17 razlike, no Pacersi su do završnice spustili zaostatak na minus pet. Međutim, Bojan Bogdanović u dva je navrata pogriješio kada se poskliznuo i Pacersi su izgubili priliku eventualno izboriti produžetak. Hrvatski reprezentativac bio je ponajbolji igrač gostiju koji su izgubili treću utakmicu zaredom, ubacio je 19 poena (6-12, trica 2-4, sl. bacanja 5-7) uz pet skokova, dvije asistencije i četiri izgubljene lopte. Na terenu je proveo 36 minuta. S druge strane, Ivica Zubac ponovno je bio vrlo dobar, igrajući 19 minuta, 22-godišnji hrvatski centar zabilježio je učinak od 12 poena (4-6, sl. bacanja 4-4), devet skokova, asistenciju i čak pet izgubljenih lopti. Danilo Galinari je s 24 poena predvodio pobjedničku momčad, Montrezl Harrell pridodao je 20 uz 12 skokova. Novim porazom Indiana je propustila potvrditi plasman u doigravanje, a povezano s pobjedom Philadelphije kod Charlotte Hornetsa, sada zaostaju dvije pobjede (uz tri poraza više) za Sixersima kada je riječ o borbi za treću poziciju na Istoku. Da stvari budu još i lošije postavljene, Boston Celticsi samo su pobjedu (43-28) udaljeni od situacije u kojoj će ih i oni preskočiti na četvrtoj poziciji.

Brooklyn Netsi prekinuli su niz od četiri poraza na spektakularan način. Sacramento je u drugom poluvremenu vodio 28 razlike, odnosno dvadeset i pet na početku posljednje četvrtine. Tada se ukazao D’Angelo Russell. Sjajni playmaker Netsa ubacio je 27 od 44 poena (rekord karijere) u završnih dvanaest minuta igre omogućivši gostima pokušaj za pobjedničkim košem, a upravo to se i dogodilo. Junak je postao Rondae Hollis-Jefferson koji je loptu ubacio kroz obruč osam desetinki prije isteka vremena. Russell je postao i najuspješniji tricaš za jednu sezonu u povijesti Netsa, prestigao je Allena Crabbea koji je lani ubacio 201 tricu, a Russell trenutno na kontu ima 202. Nevjerojatno zvuči podatak, u povijesti lige samo su tri momčadi uspjele preokrenuti minus od 25 poena u posljednjoj četvrtini, Netsi su postali četvrta ekipa. Znate li koliko su puta takve momčadi izgubile? 3 028. Zaista nevjerojatan podatak. Marvin Bagley s 28 i De’Aaron Fox s poenom manje predvodili su Kingse.

Golden State Warriorsi prezentirali su spektakularan asortiman asistencija u pobjedi kod Wolvesa. Prvaci su prikupili čak 39 asistencija što se pokazalo kao pobjednička taktika obzirom na visok pritisak koji su stvarali igrači Minnesote na njihove najbolje igrače. Warriorsi su izvrsno šutirali, 48 posto za ukupan šut, odnosno 45 posto za tricu. Steph Curry predvodio je sve strijelce s 36 poena, Klay Thompson ubacio je 28. Wolvese je ponovno predvodio Karl-Anthony Towns s 26 koševa i 21 skokom, Andrew Wiggins pridodao je 20 uz osam skokova, Dario Šarić je na terenu proveo 28 minuta, ubacio je 13 poena (3-10, trica 0-3, sl. bacanja 7-8), dodao šest skokova, dvije asistencije i izgubljenu loptu.

Spomenimo kako su u pobjedi Sixersa kod Hornetsa čak četiri igrača slavljeničke momčadi upisala 20 ili više poena, i to bez Joela Embiida u pogonu. Ben Simmons je predvodio sve strijelce s 28 poena, JJ Redick (10sk, 8as) ubacio je poen manje, Jimmy Butler i Tobias dodali su po 23, odnosno 22 poena. Milwaukee Bucksi i LA Lakersi igrali su dvoboj bez najvećih zvijezda. Giannis Antetokounmpo propustio je dvoboj zbog blagog istegnuća desnog gležnja, a LeBron James je odmaran. U pobjedi, Buckse je predvodio Khris Middleton s 30 poena, Brook Lopez ubacio je 28, dok je Kentavious Caldwell-Pope vodio Lakerse s 35 koševa.