Raptorsi projurili Hollywoodom, rekordni Bucksi

NBA 5. stu 20187:50 > 7:50
Photo by Harry How/Getty Images)

Toronto Raptorsi bez Kawhija Leonarda svladali su LA Lakerse usred Staples Centra, dok su Milwaukee Bucksi pregazili najugodnije iznenađenje dosadašnjeg tijeka sezone, Sacramento Kingse.

Iako su igrali bez Kawhija Leonarda, Toronto Raptorsi su nanijeli LA Lakersima najteži poraz u jednoj četvrtini kada je riječ o čitavoj povijesti NBA lige. Naime, Lakersi nikada nisu gubili više od 24 poena u četvrtini, a Raptorsi su u jednom trenutku prve dionice poveli 41:10. Lakersi nisu imali odgovora za Sergea Ibaku koji je pogodio prvih 14 pokušaja prema košu za ukupno 34 poena (rekord karijere), a dodao je i deset skokova. Kyle Lowry pridodao je 21 poen i 15 asistencija za Raptorse koji su vodeća momčad Istočne konferencije (9-1). Kyle Kuzma ubacio je 24 poena za Lakerse, Ivica Zubac dobio je jedanaest minuta na parketu, upisao pet poena (1-3, sl. bacanja 3-3), dodao je šest skokova, po jednu asistenciju i izgubljenu loptu.

Milwaukee Bucksi srušili su klupski tricaški rekord pogodivši čak 22 pokušaja iz daljine. U susretu dvije momčadi koje su se prije utakmice pozicionirale na trećem i četvrtom mjestu rang liste najefikasnijih momčadi u ligi, Bucksi su odličnom obranom te preciznim vanjskim šutom dominirali protiv najvećeg iznenađenja dosadašnjeg tijeka sezone, Sacramento Kingsa. Milwaukee je ispalio čak 56 pokušaja za tricu ubacivši 22 (klupski rekord), po tri trice pogodili su Tony Snell, Pat Connaughton i Khris Middleton, a prva zvijezda utakmice ponovno je bio Giannis Antetokounmpo s drugim triple-double učinkom sezone od 26 poena, 15 skokova i 11 asistencija s nestvarnim net ratingom od +39. Justin Jackson bio je najbolji kod Kingsa s 22 poena.

Philadelphia Sixersi na omjeru su 6-5 s nevjerojatnim oscilacijama na gostovanjima. Kako su neporaženi kod kuće tako su bez pobjede u gostima (0-5), a najteži poraz sezone doživjeli su u Brooklynu gdje su bili bez odgovora na čvrstu obranu Netsa koje su predvodili D’Angelo Russell i Rondae Hollis-Jefferson s po 21 poenom te Caris LeVert s 20. Ben Simmons upisao je 20 poena i 12 skokova, Joel Embiid 16 i 15 skokova, a Dario Šarić napokon je upisao solidnu utakmicu, 14 poena (3-6, trica 0-2, sl. bacanja 8-8), tri skoka i jedna izgubljena lopta u 25 minuta igre.

Orlando je u San Antoniju ostvario najbolju pobjedu sezone, no zamalo su prokockali 26 poena razlike u posljednjih devet minuta utakmice. Spursi su se vratili u utakmicu serijom 25-6, a trener gostiju Steve Clifford morao je u završnim minuta vratiti na parket startnu petorku kako bi spasio pobjedu. Aaron Gordon predvodio je Magic s 26 poena, kod Spursa najbolji je bio DeMar DeRozan s 25.

Spomenimo poraz New Yorka u Washingtonu te napokon pobjedu Phoenix Sunsa koji su bili bolji od ove sezone odličnog Memphisa. Mario Hezonja igrao je za sezonu rekordnih 25 minuta za Knickse, upisao je deset poena (4-9, trica 2-5), osam skokova, po tri asistencije i osvojene lopte te jednu izgubljenu. John Wall je s 26 poena predvodio Wizardse. Phoenix je svladao Grizzliese nakon što su nadoknadili minus od dvanaest poena u posljednjoj četvrtini zahvaljujući odličnoj izvedbi Devina Bookera koji je 14 od svojih 25 poena ubacio u završnoj četvrtini. Booker je pogodio i pobjednički koš 1.7 sekundu prije kraja. Dragan Bender nije igrao.