Izvrsna Zrinka Ljutić u prvoj vožnji slaloma!

Alpsko skijanje 19. ožu 202211:28 > 11:30 0 komentara
GEPA pictures/ Harald Steiner

Mlada hrvatska skijašica Zrinka Ljutić odlično je odradila prvu vožnju slaloma na završnici Svjetskog kupa u francuskom Meribelu.

Njemačka skijašica Lena Duerr postavila je najbolje vrijeme (48.55 sekundi), a svjetska juniorska prvakinja Zrinka Ljutić, koja je imala startni broj 25, za njom je zaostala za 1.52 sekunde što joj je donijelo odlično deveto mjesto.

Nažalost, najbolja hrvatska skijašica Leona Popović je baš kao i na predzadnjem slalomu sezone u švedksom Areu pregazila vrata i nije uspjela završiti prvu vožnju.

Duerr je pred drugoplasiranom Švicarkom Michelle Gisin ostvarila 37 stotinki prednosti, a odlična je bila Slovenka Ana Bucik s 40 stotinki zaostatka.

Osvajačica malog slalomskog Kristalnog globusa Slovakinja Petra Vlhova završila je prvu vožnju na četvrtom mjestu (+0.48), a peta je bila ukupna pobjednica Svjetskog kupa Amerikanka Mikaela Shiffrin (+0.66). Sa zaostatkom manjim od sekunde za vodećom bila je još samo Slovenka Andreja Slokar (+0.75) na šestom mjestu.

Druga vožnja je na rasporedu od 13.30 sati.