Hirscher pobjednik na Sljemenu, Rodeš sjajni sedmi

Christophe Pallot/Agence Zoom, Getty Images Sport

Sjajni nastupi hrvatskih skijaša na Sljemenu. Čak trojica su izborila "drugi lauf" nakon koje je Istok Rodeš imao peto vrijeme druge vožnje za ukupno sjajnu sedmu poziciju.

Photo by Clive Rose/Getty Images)

Šest hrvatskih skijaša pronašlo je svoje mjesto na startu Sljemenske utrke, a pola njih zaslužilo je drugu vožnju.

Pravu senzaciju izveli su Elias Kolega i Istok Rodeš koji su zauzeli 15. odnosno 18. mjesto nakon prve vožnje, dok se među trideset najboljih ugurao i Matej Vidović na 26. poziciji. Ipak, dvojac prvo spomenutih kreirao je veliku senzaciju obzirom da je Kolega startao s brojem 45, a Rodeš nešto ranije, s brojem 37.
Malo sam zaostao na startu, to je nešto što ću morati popraviti u drugoj vožnji, ali zadovoljan sam odličnom pozicijom“, kazao je Elias Kolega.

Druga vožnja

Pobijedio je Marcel Hirscher, što je njegova ukupno trideseta pobjeda u Svjetskom kupu.Najbolji skijaš današnjice Hirscher po peti je put slavio na Sljemenu, gdje je bio najbrži i 2012., 2013., 2015. i 2018. Najbolje plasirani Hrvat nakon prve vožnje, Elias Kolega, nije odvozio najbolje u drugoj ali mora biti zadovoljan ukupnim plasmanom na 20. mjesto. Matej Vidović je na kraju, s desetim vremenom u drugoj vožnji, završio na odličnom 15. mjestu. ” Definitivno vrhunski rezultat za mene. Probao sam napast, ali bilo je par greškica i to ćemo morati analizirati i popravit” – kazao je Vidović.

Rodeš je ponovio rezultat karijere otprije dva tjedna kada je bio sedmi u Madonni di Campiglio, on je za Hirscherom zaostao 1.67 sekundi. Ovim rezultatima trojica hrvatskih skijaša su ostvarila plasman karijere u Svjetskom kupu.

Filip Zubčić završio je na 41. mjesto, Leon Nikić bio je 49, a Samuel Kolega nije završio utrku. Prve tri pozicije zauzeli su Austrijanci, Marco Schwarz, najbolji skijaš svijeta Marcel Hirscher je drugi, a treću poziciju je zauzeo Manuel Feller.

U redoslijedu slalomaša vodi Hirscher sa 336 bodova, drugi je Švicarac Daniel Yule sa 246, a treći Schwarz sa 235. Rodeš je 17. sa 72 boda, Vidović 23. sa 49, a Kolega 41. sa 11.
Inače, na Sljemenu je vladala odlična atmosfera, procjena jest kako se na temperaturi od -3 Celzijeva stupnja nalazilo oko deset tisuća ljudi.